lin-mg48Astăzi de la orele 15, la Petrești s-au întâlnit două dintre echipele puternice ale Campionatului Ligii a 4-a. Sportul din localitate, aflată pe o merituoasă ultimă treaptă a podiumului, la egalitate cu locul al doilea și CIL Blaj, o echipă care trece printr-o formă sportivă foarte bună. Meciul a contat pentru etapa a noua și s-a încheiat cu scorul de 1-1.

După cum era previzibil, jocul din prima parte a fost unul foarte echilibrat. Mărturie în acest sens stă chiar și scorul înregistrat la pauză. A fost 1-1. Gazdele au cele care au înscris primele prin Comănese cu o frumoasă lovitură de cap. A fost minutul 20. Egalarea survine după o fază fixă, în minutul 35, când Mănășturean a executat excelent o lovitură liberă de la 18 metri.
A doua repriză s-a desfășurat după același tipar. Cele mai mari ocazii le-au aparținut gazdelor, dar Mihaiu, în minutul 78, a ratat în situație de singur cu portarul. În minutul 85 Țene de la oaspeți vede al doilea cartonaș galben, după faulturi repetate, fiind eliminat. Meciul s-a încheiat la egalitate 1-1.