IMG_4130Șurianu Sebeș a bifat al treilea joc de pregătire din această vară. După victoriile cu Metalurgistul Cugir și Industria Galda de Jos, echipa pregătită de Mihai Manea, Doru Oancea și Raul Oargă

În prima repriză ambele formații  au irosit ocazii de a marca. Dacă Nicușor Bănică s-a evidențiat în prima repriză, în partea secundă pe fondul mai multor schimbări efectuate de tehnicienii echipei din Sebeș, Dragoș Pop a fost un adevărat erou între buturi, salvând de câteva ori în fața atacanților de la Cetate Deva.

Pe final gruparea din Deva a marcat în minutul 89, iar partida amicală dintre cele două combatante s-a încheiat 0-1.

Șurianu Sebeș: N. Bănică – Rahovean, Trif, Iclănzan, Potopea – Lăcătuș, M. Cristea, Oniche, I. Grozav, M. Neagu, Cl. Oară. Au mai jucat: D. Pop – Șuteu, Ludwig, Cl. Marcu, Bălaș, Fulea, Coltor, Trifa.

Antrenor: Mihai Manea, Doru Oancea.