Șurianu Sebeș nu a avut emoții în deplsarea de astăzi, de la Rapid CFR Teiuș, unde s-a impus cu 6-0 (2-0), prin ”careul” lui Vali Dărgan (11 – penalty, 14, 49, 89), golul senzațional marcat de Gabi Cotoară (85) din lovitură liberă și R. Trif (90+1 – penalty). Liderul a ajuns la 53 de puncte în clasament și a mai trecut un hop în lupta pentru câștigarea Ligii a 4-a.

Șurianu Sebeș a trecut la scor de set, 6-0 de Rapid CFR Teiuș, în cea de a 6-a etapă a returului Ligii a 4-a. A fost 2-0 la pauză, după ce Vali Drăgan a reușit dubla în numai 3 minute, punctând în minutul 11 din penalty, după un henț în careu a lui Mihălțan, și mai apoi în minutul 14 cu un șut frumos la colțul lung.

După pauză, în mintuul 49, Drăgan a reușit tripla, după ce l-a surprins pe portarul Costea ieșit mult, pe care l-a lobat elegant.S-a făcut 4-0 în minutul 85, când Gabriel Cotoară a marcat primul gol în tricoul noii sale echipe, printr-o lovitură liberă de la marginea careului.

Vali Drăgan a reușit ”careul” în minutul 89 cu un șut frumos din lateral, iar tabela a fost închisă la 6-0, în prelungiri, când Trif (90+1) a marcat dintr-un penalty obținut de Marcu.