img_8248Șurianu Sebeș a câștigat categoric partida cu Inter Ciugud, la capătul unei partide în care vizitatorii au rezistat 40 de minute fără să primească gol. În minutul 41 Claudiu Oară a deschis scorul, iar un minut mai târziu tot acesta a stabilit scorul pauzei. S-a terminat 5-0 după ce Marcu, Vali Drăgan și Lăcătuș și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

Partida de la Sebeș a început bine pentru echipa gazdă, elevii lui Manea&Oancea irosind câteva oportunități de a marca. Primul gol a venit în minutul 41 și a fost semnat de Claudiu Oară. Ex-uniristul a făcut 2-0 cu un minut mai târziu, stabilind scorul pauzei.

După pauză Inter Ciugud a irosit o oportunitate de a marca, dar golul a venit tot la poarta lui Mureșan. Marcu a înscris din 6 metri, în minutul 63, iar Vali Drăgan a făcut 4-0. Scorul final a fost stabilit de Adrian Lăcătuș

În urma succesului din „Arini” Șurianu Sebeș urcă pe primul loc, profitând de remiza echipei Transalpina Șugag.