Surianu Sebes - Rapid CFR Teius21Șurianu Sebeș s-a impus categoric în meciul cu Rapid CFR Teiuș. Formația lui Doru Oancea a condus cu 2-0 la pauză și a mai marcat de două ori după pauză. Au înscris și teiușenii în urma unei faze la care gazdele au solicitat ofsaid.

Vali Drăgan a marcat de trei ori ( în minutele 12,44 și 82 ), Lăcătuș (67) a înscris și el în vreme ce golul oaspeților a fost marcat de Puia ( minutul 78) la o fază suspectă de ofsaid.

În urma acestui succes, Șurianu Sebeș se apropie la două puncte de liderul Viitorul Sântimbru, iar la Sebeș începe să adie aer de promovare. Peste două runde cele oduă echipe vor avea meciul direct la Sebeș.

Iată cele două distribuții:

Șurianu Sebeș: D. Pop –  Al. Suciu, V. Morariu, Trif, Circov, Ludwig,  N. Găldean, Lăcătuș, Val. Drăgan, Margu, Rahovean.

Rezerve: Stănilă – Pârvu, Fulea, Dragomir, I. Găldean, Mundron.

Antrenor: Doru Oancea.

Rapid CFR Teiuș : A. Macarie, Puia, Dîscă, Cerghedean, N. Pop, Goancă, Trifa, Domșa, Drăgoi, Cristea.

Rezerve: Vaida – Breaz, Popa, Perța, Lazăr, Avram.

Antrenor: Radu Andone.