unirea-uta-1-410Unirea Alba Iulia a fost eliminată astăzi, din optimile Cupei României – faza Under 17, de UTA ”Bătrâna Doamnă” Arad. Elevii lui Adrian Lopăzan au cedat pe teren propriu, scor 1-4 (1-2), deși au reușit să deschidă scorul în meci, prin D. Suciu (20). Antrenorul ”elitiștilor”, Adrian Lopăzan a menajat o serie de jucători în vederea meciului de sâmbătă, tot de pe ”Cetate” II, contra celor de la ACS Poli Timișoara.

Unirea Alba Iulia a început bine meciul cu UTA Arad, punctând prima, în minutul 20 prin Denis Suciu. Cu o echipă mai tânără și mai multe improvizații, fotbaliștii albaiulieni nu au rezistat mult în fața adversarior, care au reușit să întoarcă rezultatul în favoarea lor, intrând la cabine cu 2-1.

După pauză UTA a condus ostilitățile și a mai punctat de două ori, iar Unirea a părăsit optimile cupei, după 1-4.