IMG_4295Unirea Alba Iulia a dominat tot meicul cu Cuprirom Abrud, însă a marcat abia în minutul 72, prin Constantea. În celălalt meci desfășurat la aceași ora Viitorul Spicul Daia Română s-a impus cu 2-0.

Unirea Alba Iulia a început bine meciul cu Abrudenii, însă portarul Țiboc s-a opus deschiderii scorului în prima repriză.

În mitanul secund David a marcat în minutul 72, iar în minutul 84, Denis Dup a marcat și el cu un șut la colțul lung.

Iată cele două distribuții:

Unirea Alba Iulia: Căt. Suciu – Constantea, Rus, Matei,  Schiau, Ioani, Joldeș, Lăsconi, Scrob, Iacșa și Maxim.

Rezeve: Lazăr, Gligor, Al. Popa, David, Cuștiuliță, Dup, Onacă.

Antrenor: Mihai Dăscălescu.

Cuprirom Abrud: Țiboc – Mucea, Cioropar, Drăgoiu, Vâjdea, Corpade, Nemeș, A. Vâjdea, Oneț, Narița.

Rezerve: Olaru, Toderaș și Fer.

Antrenor: Costică Moldovan

Gaz Metan Valea Lungă – Viitorul Spicul Daia română 0-2

Viitoul Spicul Daia Română s-a impus în derby-ul nou-promovatelor cu scorul de 2-0, după ce la pauză scorul a fost 0-1, grație golului marcat de Scheau din penalty.

După pauză elevii lui Paul Ciucă și-au dublat avantajul prin același Scheau și a stabilit scorul final.

Viitorul Spicul Daia Română s-a impus în derby-ul nou-promovatelor, în vreme ce gazdele sunt în derivă.

Gaz Metan Valea Lungă: Trif – C. Vasiu, Marcu, I. Mija, A. Mărginean, A. Mija, S. Vasiu, Voicu, Haneș, Velicea, Bulugea

Rezerve: Iorga, M. Moldovan, V. Pușcă

Antrenor: Radu Bulugea

Viitorul Spicul Daia Română: A. Cibu – I. Bumbu, H. Ciucă, S. Cibu, M. Bișboacă, I. Hăprian, A. Hăprian, M. Scheau, V. Bișboacă, S. Scheau, G. Scheau

Rezerve: V. Hăprian, L. Cibu

Antrenor: Paul Ciucă