Unirea Alba Iulia-Millenium Giarmata57Unirea Alba Iulia a remizat, scor 2-2 (1-0) la debutul în Liga a 3-a, contra echipei Millenium Giarmata, la capătul unui meci spectaculos pe stadionul ”Cetate”. Ștef a deschis scorul în mintulul 19, iar Mircea Oprea a egalat în minutul 89 pentru uniriști, pe când golurile oaspeților au fost punctate de Călin (45) și Stoica (52). A fost un duel disputat, însă cel mai important lucru este că Unirea Alba Iulia a făcut față nivelului cu toate că a aliniat o garnitură lipsită de experiență, în care s-au regăsit foarte mulți fotbaliști care nu au mai evoluat la acest nivel.

Vezi mai jos distribuțiile și desfășurarea live-text a partidei!

Creciunescu

Rezerve: 1. Petric, 6. Scrob, 15. N. Rus, 3. Ioani, 7. Schiau, 18. Onacă, 17. Dup. Antrenor Radu Andone.

Trifu

Rezerve: 93. Rusu, 11. Codrea, 17. Ștefănescu, 8. Olariu, 94. Domșa, 16. Mihălceanu, 5. Leucă. Antrenor Răzvan Leucă.

Stadionul Muncipal ”Cetate” Alba Iulia
Unirea Alba Iulia
2
Millenium Giarmata
2
1'
Oaspetii au avut lovitura de start
2'
Prima ocazie. Centrarea lui Rodean ajunge in bratele portarului din Timis
3'
Sut Culda, interventie portar
5'
Ocazie mare! Culda rateaza singur cu portarul
9'
Gooool Unirea! Ştef profita de o greseala in defensiva si reia in poarta Giarmatei
14'
Ocazie la poarta lui Suciu! Artimon suteaza peste din pozitie buna
20'
O noua ocazie pentru Unirea! Şulea dribleaza portarul dae isi inchide unghiul, acesta paseaza in spate pentru Stef, dar sutul acestuia este retinut
35'
cartonas galben pentru Șulea, după o simulare în careu
45'
Gol Giarmata! Călin scapă pe stânga și șutează la colțul scurt, mingea păcălindu-l pe Suciu
46'
a început repriza secundă
48'
Cipri Selagea execută o lovitură liberă puțin pe lângă vinclul porții lui Luca
52'
1-2, GOL Giarmata! A marcat Stoica după o pătrundere în stânga, acesta trecând ușor pe lângă Rodean și învingându-l pe Suciu cu un șut la colțul lung