IMG_4393Partidă extrem de interesantă pe „Cetate”, unde Unirea Alba Iulia și Mureșul Vințu de Jos. La pauză scorul a fost 1-0, după ce Soporan a profitat de o greșeală a lui Preda. Tot Preda a fost cel care a stabilit scorul final.

Primă repriză frumoasă oferită de cele două formații. Soporan a deschis scorul în prima repriză. Până la pauză Stoianof a irosit o lovitură de la 11 metri, tot el ratând ulterior singur cu portarul Suciu.

După pauză ocaziile mai multe au fost la poarta albaiulienilor, iar acest lucru a fost fructificat ulterior de Cristi Preda. Fundașul vințenilor a restabilit egalitatea după o fază fixă.

Unirea Alba Iulia: Căt. Suciu –   Mardare, M. Oprea, Ad. Matei – Ioani, Selagea, Schiau, Ștef – Șulea, Soporan.

Au mai jucat: Vl. Răducanu – Bălțoi, Goguța, Lăcătuș.

Antrenor: Radu Andone și Marcel Rusu.

Mureșul Vințu de Jos: Cobliș, Morea, Preda, Dulap, Tătar, Apetri, Bratima, M. Popa, S. Iacșa, Stoianof, F. Morar.

Au mai jucat: Coman, Samoilă, Mărginean, Buda, Gavrilă, Sârbu, D. Ianc, S. Javla, Samoilă, Culda, Tat, Moldovan.

Antrenor: Fane Fogoroși