IMG_9070Unirea Alba Iulia a avut nevoie de mai bine de o repriză până să marcheze. Formația pregătită de Florian Brumaru a învins cu 3-0, grație golurilor marcate de  Necreală și Scrob.

În prima repriză Unirea Alba Iulia a dominat meciul, însă doar portarul oaspeților a făcut ca scorul pauzei să fie 0-0. După pauză Necreală a deschis scorul, la doar câteva minute după ce a intrat pe teren. Acesta a făcut dubla câteva minute mai târziu, iar Scrob a stabilit scorul final.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: D. Iviniș, Iaita, Scrob, Oțoiu, Cuștiuliță, Bota, Bustan, Ispas, Maniu, Târsană, Stanea.

• Rezerve: Cr. Lăutaru, Al. Pitic, D. Suciu, Leaș, Bluzan, Necreală și Marc.
  • Antrenor: Florian Brumaru

Șurianu Sebeș: Todescu – Ancăuu, Bogdi, Vonica, Găldean, Popa, Gabor, Argatu, Popovici, Oetra, Gîrbea.

• Rezerve: Giurgiu, Muntean, Dascan, Păcurariu, Greuruș, Urian.
  • Antrenor: Doru Oancea (Daniel Stănilă a absentat).