img_8068LPS Sebeș a obținut o nouă victorie importantă în campionatul juniorilor republicani A! Echipa antrenată de Doru Oancea a învins cu 2-0 (1-0, la pauză) la capătul unui meci dominat categoric de echipa gazdă.

Scorul a fost deschis în minutul 45 de Cucea, acesta a înscris din 4 metri cu un șut la colțul scurt, lăsându-l fără replică pe portarul Horescu.

După pauză elevii lui Doru Oancea au continuat asaltul la poarta vizitatorilor, iar acest lucru nu a rămas fără rezultat. În minutul 53, Andrei Lăcătuș a făcut 2-0 cu un șut violent sub transversală.

În minutul 62, oaspeții au avut șansa să reducă din handicap. În urma unei nesincronizări în defensiva, Boieriu a scăpat singur cu portarul Lăpădat, dar a trimis în bara transversală din situație unu la unu cu goalkeeper-ul gazdelor.

În minutul 68, nou-intratul Andreiu a tras peste poartă din poziție bună, iar câteva minute mai târziu gazdele cer lovitură de la 11 metri, dar se acordă doar fault în atac.

În minutul 75, LPS Sebeș a rămas în 10 oameni. Buligă a fost eliminat pentru două galbene, acesta primit al doilea avertisment după o simulare în suprafața de pedeapsă, fază contestată de echipa gazdă.

Pe final pe fondul eliminării, echipa vizitatoare a mai irosit câteva ocazii, lucru care nu s-a întâmplat în momentu în care a fost egalitate numerică pe teren.