În weekend s-a încheiat cea de a 12-a ediție a campionatului de minifotbal organizat la baza sportivă Winners Club Țălnar. Astfel, reprezentanta compelxului la Campionatu lRegional de Minifotbal, de la Orade, la finalul lunii iunie, este Beer Hunters, echipă care a câștigat disputa pentru titlu cu Joga Bonito, devenită vicecampioană! Podiumul a fost completat de Baumit! Iată toate distincțiile oferite, premierea fiind oficiată de internaționalul român, Gicu Grozav!

Sâmbătă, suflarea minifotbalului județean a fost prezentă la Baza Sportivă Winners Club Țălnar, unde s-a tras cortina peste cel de-al 12-lea sezon competițional.

Seara a debutat cu meciul dintre Edromec și Pâclișa City (video), teminat la egalitate, 2-2. De la ora 19, a avut finala play-off-ului, dintre Beer Hunters și Joga Bonito (video), meci câștigat categoric de „vânătorii de bere”, care astfel, au devenit campioni și vor reprezenta Alba la miniregionalul de la Oradea!

Seara fotbalistică s-a încheiat cu o altă finală, dintre Sportul Țelna și Sara Gold, meci câștigat de Țelna cu 5-2, care astfel a devenit campioană a play-out-ului! A urmat apoi festivitatea de premiere, unde s-au acordat următoarele distincții (video).

Premiu Fair-Play: Pâclișa City

Play-off:

1. Beer Hunters; 2. Joga Bonito; 3. Baumit;

Golgeter: Raul Domșa – Baumit

Cel mai bun jucător: Bogdan Ștef – Joga Bonito

Cel mai bun portar: Silviu Șandru – Beer Hunters (acesta a ridicat premiul alături de colegul său Dan Cristea)