metalurgistul-cugir-asa-targu-mures-ii40Metalurgistul Cugir câștigă într-o manieră categorică meciul cu ASA Târgu Mureș II, scor 4-0 (1-0), prin golurile marcate de Vezan (35), Maftei (57, 66) și Covaciu (89 – EUROGOL). A fost un galop de sănătate după ce echipa lui Moldovan nu a convins în primele două etape, însă astăzi, de Toamna Cugireană, Metalurgistul nu a avut nicio emoție cu puternica echipă a satelitului ASA Târgu Mureș, controlând meciul de la un capăt la celălalt.

Jurnaliștii Absport.ro vă oferă partida del a Cugir în format LIVE VIDEO & TEXT, iar transmisiunea directă (video) va începe de la ora 16:45.

Stoianof

Rezerve: 1. Popescu, 16. Tăban, 20. Radu, 17. Udrea, 23. Toriște, 14. Tătar, 18. Cioban. Antrenor Călin Moldovan.

Rus

Rezerve: 95. Moga, 18. Stoica, 78. Katona, 2. Trăistar, 24. Iliescu, 6. Ghirca, 66. Birtalan. Antrenor Lucian Popa.

Cugir Arena
Metalurgistul Cugir
4
ASA Târgu Mureș II
0
1'
Start de meci!
3'
Hamed are o incursiune în dreapta, dar acesta trage și Vlase reține
8'
Ocazie imensa ratata de Stoianof! Acesta reia putin pe langa dintre doi fundasi adversi
20'
Cugirul s-a instalat în jumătatea adversă, dar fără să aibă ocazii importante la poarta echipei ASA
21'
Vezan trage de la distanță, mingea mușcă pământul, dar Podar reuștește să intervină și trimite în corner
27'
nouă ocazie pentru Cugir ratată de Stoianof! Acesta scapă singur, șutează, dar Podar intervine excelent
28'
Negrescu reia cu capul din corner puțin peste
30'
Mădălin Popa trage din lateral, mingea trece puțin pe lângă bară!
35'
GOOOL, 1-0: Ovidiu Vezan înscrie cu capul din careul mic, după o centrare excelentă primită de la Lucian Itu
37'
Negrescu vede cartonașul galben după o ceartă cu Hamed
39'
Ocazie mare! Vezan trage din pasa lui Cocină, dar mingea trece peste bară
40'
Vezan îl deschide excelent pe Stoianof, acesta preia la marginea careului, pătrunde, dar trage lamentabil din poziție bună
43'
centrare excelentă a lui Vezan, dar Stoianof barbierește balonul!
45'
pauză la Cugir! Metalurgistul a dominat copios meciul ratând mari ocazii de gol
46'
Dubla schimbare la Cugir. Au iesit Itu si Negrescu intrand Taban si Toriste
47'
Birtalan îl schimbă pe Păcurar
50'
Dubla ocazie la poarta Cugirului! Rus trage bine, mingea este respinsa in corner, dupa care Hamed reia cu capul pe langa
52'
Taban patrunde in careu, trage la coltul lung, dar mingea trece putin pe langa
54'
Vezan recupereaza un balon aproape de careul advers, ii paseaza lui Cocina, acesta trage dar in bratele portarului
57'
Goool, 2-0: Vezan centreaza in careu din corner, mingea ajunge la Maftei iar acesta reia liber in plasa
63'
Szasz este schimbat cu Ghirca
66'
GOOOL, 3-0: Maftei realizează dubla, gol tras la indigo cu precedentul, fundașul a rămas nemarcat în careu și a reluat fără emoții în poartă