performanta-ripensiaElevii lui Adorian Himcinschi primesc sâmbătă, în cadrul etapei a II-a, din Liga a III-a, vizita formației Ripensia Timișoara, grupare nou-promovată în Liga a III-a.

Partida dintre cele două combatante va fi transmisă în direct pe Absport.ro, sâmbătă începând cu ora 16:50 (meciul va începe la ora 17:00).

Partida de pe stadionul Cetate din Alba Iulia va fi arbitrată de Paul Unimatan (Zalău-Sălaj), ajutat la cele două margini de Ciprian Fiter (SânMartin-Bihor) și de Tudor Sergiu Albu (Oradea-Bihor).

Golda

Rezerve: 12. Gakos, 17. Luca, 11. Nanu, 30. Francescu, 4. Ștreangă, 18. Olărescu, 14. Filip

Antrenor: Remus Steop

Stadionul Municipal Cetate Alba Iulia
Performanța Ighiu
1
Ripensia Timișoara
4
1'
A inceput partida
8'
Corner pentru Ripensia! Fara rezultat
11'
Bara Ripensia! Medip trage, balonul loveste stalpul portii lui Tiut
17'
Ripensia Timisoara deschide scorul! Ndiaye il invinge pe Tiut
24'
Ndiaye trage putin pe langa poarta lui Tiut
26'
Popescu vede galben pentru un fault asupra lui David
27'
Corner pentru Ighiu, ramas fara rezultat
28'
Ocazie uriasa pentru oaspeti. Ndiaye trimite pe langa cu poarta goala
28'
Corner pentru Performanta, Chereches trage peste
30'
Zaluschi inscrie dupa o minge deviata
38'
Vladia vede galben dupa un fault
38'
Toma trage din lovitura libera, retine Tiut
39'
Himcinschi ii scoate pe Tiut si Chereche si ii introduce pe Keita si Miklos
40'
Briciu vede galben dupa un fault dur
45'
Pauza pe Cetate
46'
A inceput repriza a II-a
49'
Corner pentru Performanta, Vladia trimite modest cu capul
51'
Ungureanu il invinge pe Miklos
53'
Fetita vede galben pentru un fualt dur
56'
Vladia trimite cu capulalaturi
58'
Apro vede galben
68'
Fagarasanu executa excelent o lovitura libera de la 25 de metri, mingea este respinsa in bara
71'
Ungureanu trage in blocajul lui Vladia. Va fi corner
72'
Ocazie mare pentru oaspeti. Vladia intervine in ultimul moment in fata lui Ndiaye