Viitorul Rahau-Hidromecanica Sugag91Hidromecanica Șugag a încheiat astăzi Liga a 5-a, programându-și partida din ultima etapă cu Viitorul Răhău în devans, având în vedere că în weekend-ul următor fotbaliștii de pe Valea Frumoasei vor evolua în finala Cupei României contraa Viitorului Sântimbru. Șugagul s-a impus cu 3-0 (0-0) la Răhău prin reușitele punctate de Neag (52) și Cristurean (54, 70). Șugagul a încheiat sezonul pe poziția secundă în Seria a 3-a din Liga a 5-a.

Viitorul Răhău a rezistat foarte bine în prima repriză contra Șugagului, însă aceștia au avut parte și de puțin noroc, Trăscăian ratând o lovitură de la 11 metri în minutul 9. Prima parte s-a încheiat cu scor alb, deși Hidromecanica a controlat duelul în totalitate.

Șugagul a deschis scorul la aproximativ 10 minute de la reluare, când Neag a reluat spectaculos pe spate o centrare, mingea ajungând în poartă cu toată opoziția lui Abrudean. Intrat pe teren cu câteva minute înainte, Cristurean a făcut 2-0 în min. 54, după ce a profitat de o gafă a lui Abrudean.

Același Cristurean a reușit dubla în min. 70, când a fost deschis excelent de Neluțu Budin, președintele echipei din Șugag, stabilindu-se totodată scorul final al partidei, 3-0 în favoarea echipei pregătite de Radu Andone.

Viitorul Răhău: 33. Abrudean – 2. Secașiu, 3. Popa, 4. David, 5. Mihaiu, 6. Bodea, 11. A. Popa, 18. Oancea, 80. A. Spătariu, 84. V. Spătariu, 93. Precupescu. Rezerve: 12. B. Fulea, 16. Rodean, 14. V. Fulea, 10. Lupu, 17. Ștefan, 13 Vlad, 7. Vonică. Antrenor Marcel Zahiu.

Hidromecanica Șugag: 12. Titianu – 5. Cutean, 3. Pop, 21. Morea, 11. Stoica, 4. Puia, 7. Lazăr, 19. M. Domșa, 9. Trăscăian, 18. Neag, 20. Lăcătuș. Rezerve: 1. Morariu, 8. Cristurean, 10. Șufană, 13. I. Budin. Antrenor Radu Andone.