Santimbru - Valea Lunga 13Viitorul Sântimbru s-a impus cu 3-0 în partida cu Gaz Metan Valea Lungă. Fără să „tureze” prea mult motoarele. Dreghiciu din lovitură liberă și Coltor au decis partida de la Galtiu.

În prima repriză Viitorul Sântimbru a atacat poarta lui Trif, însă golul a venit doar în minutul 38, când Dreghiciu îl execută pe Trif din lovitură liberă.

După pauză Viitorul continuă asediul la poarta lui Trif, însă golul vine abia în minutul 67, când Trif se ciocnește de un coechipier, scapă mingea din mână, iar Coltor trimite mingea în poarta goală.

Același Coltor a mai ratat câteva oportunități de a marca, în vreme ce Barna a șomat în partea secundă .

În minutul 90+3 Stan înscrie în poarta lui Trif și stabilește scorul final, 3-0.

Succesul de duminică îi menține pe elevii lui Dan Comșa în fruntea clasamentului cu număr maxim de puncte după patru runde. La polul opus Gaz Metan Valea Lungă rămâne cu doar trei puncte după patru etape.

Iată cele două distribuții:

Viitorul Sântimbru:  Ov. Barna – E. Hălălae, Ov. Crișan, C. Hălalae, A. Breaz, M. Chirilă, I. Biro, Drăghiciu, Coltor, Dreghiciu și Dumbra.

Rezerve: Pascu, Bartha, Ștef, Al. Stan, Trif.

Antrenor: Dan Comșa

Gaz Metan Valea Lungă: L. Trif, V. Marcu, M. Moldovan, S. Vasiu, C. Vasiu, Gânța, Irimie, Velicea, Migea, Budiu și Vekony.

Rezerve: V. Popa, A. Haneș, A.Migea, Ad. Mărginean, I. Popa

Antrenor: Radu Bulugea