Santimbru - Vintu58Victorie surprinzătoare la Galtiu! Viitorul Sântimbru s-a impus cu 5-1 în derby-ul cu Mureșul Vințu de Jos, la capătul unui meci în care echipa lui Dan Comșa a predat o lecție de pragmatism.

În minutul 9 Biro a deschis scorul cu un șut în stânga lui Ignat. Patru minute mai târziu, Coltor a făcut 2-0 după o greșeală în defensiva vizitatorilor. Scorul pauzei a fost stabilit în minutul 35, când Dreghiciu a marcat pentru 3-0.

Trebuie specificat că la 1-0 și 2-0 echipa pregătită de Mihai Manea și Raul Oargă a trimis mingea în bara porții lui Barna.

Scorul a luat proporții în minutul 69, Vlad Ignat este eliminat pentru o intrare dură la Biro, iar nou intratul Roman scapă mingea trimisă din lovitură liberă de Coltor.

Raul Răcătăian a făcut 4-1 în minutul 88, când l-a învins pe Barna cu un șut la colțul scurt.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90+4 de Bartha.

Scorul final 5-1, a arătat o echipă a Sântimbrului mai motivată ca niciodată, iar succesul de duminică i-a propulsat pe elevii lui Comșa pe prima treaptă a podiumului.

Santimbru - Vintu

Lecție de pragmatism predată de echipa lui Dan Comșa

Partida de la Sântimbru a constituit o lecție de pragmatism. Dacă cei de la Mureșul Vințu de Jos au avut posesie și au controlat jocul, cei de la Sântimbru au practicat un fotbal sărac în ocazii, dar au avut procentaj mare atunci când au ajuns la finalizare.

Din păcate vizitatorii au arătat ca o echipă care încă se află în vacanță și pentru care campionatul încă nu a început.