IMG_4336Viitorul Sântimbru a pierdut 1-2 (1-1, la pauză) cu Sănătatea Cluj, însă echipa antrenată de Dan Comșa se va califica în faza umrătoare a competiției, după ce „virușii verzi” nu au respectat regula celor trei jucători născuți după 1 ianuarie 1997.

Viitorul Sântimbru a început mai bine jocul cu Sănătatea Cluj. Mai întâi Morar trage din interiorul careului, dar Filip Lăzăreanu a intervenit salvator. Scorul a fost deschis de Viitorul Sântimbru. Chișu a profitat de greșeala lui Matei.

Înainte de pauză Ionuț Vitan a stabilit scorul primei reprize după ce l-a învins pe Barna cu un șut la colțul scurt.

Scorul final a fsot stabilit de Gașpar, acesta a înscris răzbunând astfel o serie de ocazii irosite de fotbaliștii echipei gazdă.

Viitorul Sântimbru: Barna – V. Jula, Sg. Oară, Ov. Crișan, Sașa, E. Hălălae, M. Chirilă, R. Morar, Ale. Stan, Fl. Chișu, H. Sulare.

Rezerve: Iacșa, Hulea, Oniciu, Miheșan, Dumbra, A. Crisea. Antrenor: Dan Comșa.

Sănătatea Cluj: Lăzărean – Bucur, Matei, Negan, Deneș, Vitan, Cristea, Soș, Lupu, Fl. Dan, Gașpar.

Rezerve: Todoran, Kis, Nicula, Balatici, Rus.

Antrenor: Marius Semeniuc.