petresti-daia81Viitorul Spicul Daia Română a învins cu 3-1 Energia Săsciori, asta după ce oaspeții au deschis scorul în minutul 12 prin Nazarie. În urma acestui succes Viitorul Spicul Daia Română ocupă locul secund cu 11 puncte mai puțin decât liderul Șurianu Sebeș.

Nazarie a deschis rapid scorul pentru oaspeți, dar bucuria echipei antrenată de Ioan Faur  nu a durat mult asta pentru că Ad. Hăprian a restabilit egalitatea după un penalty făcut de Sorin Gheorghe.

Scorul pauzei a fost 2-1 după ce Moldovan l-a învins pe Nogy din centrarea lui Morariu, la capătul unei faze rar întâlnită în Liga a IV-a.

După pauză George Scheau a stabilit scorul final, consemnând cea mai mare performanță din istoria clubului Dăian.