viitorul-spicul-daia-romana-gaz-metan-valea-lunga16Viitorul Spicul Daia Română se află la a doua victorie consecutivă, punctând 11 goluri în două etape. Ultima ispravă a fost reușită în ”Lunca Gâștelor”, unde Viitorul Spicul a câștigat cu 6-0 (3-0) duelul cu ”lanterna roșie” Gaz Metan Valea Lungă. Golurile au fost marcate de Florin Schiau (10), A. Hada (27, 47), V. Bișboacă (43) și George Scheau (78, 88). Spicul lui Paul Ciucă a acumulat 10 puncte după acest succes, aflându-se pe locul al 6-lea.

Daia a început tare meciul cu Valea Lungă și putea deschide scorul din primele secunde, dar golgetereul George Scheau a ratat din 3 metri singur cu poarta goală.

F. Schiau a făcut 1-0 în min. 11, profitând de o respingere greșită a lui Trif, iar Hada a majorat avantajul în min. 27.

S-a făcut 3-0 și s-a stabilit scorul pauzei în min. 43, după golul lui V. Bișboacă. Viitorul Spicul a marcat tot atâtea goluri și în partea secundă, Hada reșind dubla în min. 47.

Golgeterul George Scheau a punctat și el de două ori, în minutele 78 și 88, stabilind scorul fina lde 6-0 în favoarea echipi sale.

Spicul va juca în următoarea etapă contra Sportului Petrești.