unirea-pandurii-elite1După un sezon bun făcut anul trecut, Viitorul Sântimbru pare că nu se mai regăsește în acest început de campionat. Cu patru înfrângeri din cinci partide disputate, gazdele de astăzi nu se pot mândri deloc cu un start de sezon perfect și nu mai pot face pași greșiți. De partea cealaltă Dalia,echipa antrenată de Fane Fogoroși, vine după o înfrângere usturătoare în etapa trecută acasă cu Soda Ocna Mureș și astfel încearcă să recupereze punctele pierdute. Anul trecut fiecare dintre echipe și-a câștigat meciul de pe teren propriu.

Scor alb la pauză între Viitorul și Dalia. După pauză meciul s-a decis în ”sfertul academic”

Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, doar gazdele au mai dezmorțit un pic tribunele, dar ratările au ținut însă scorul alb. Cea mai importantă ocazie a fost lovitura de cap a lui Pisoiu care trece milimetric pe lângă buturile apărate de Pojar.
A doua repriză începe tot în nota de dominare a echipei gazde și pe fondul unui presing constant au picat și golurile. 1-0 se face din minutul 56 după un șut a lui Tănase din 18 metri, ca după numai două minute Hălălae să ducă scorul la 2-0. Sașa Denis înscrie și el în minutul 71 pentru un sec 3-0 al echipei antrenate de Sandu Kalanyos.