Industria Galda a izbutit, sâmbătă, prima victorie a sezonului pe teren propriu în Liga a III-a de fotbal.

Găldenii au câştigat cu 5-2 (2-1) partida cu SCM Zalău, meci al cărui erou a fost Alecu Cioară, autor al unui hattrick, prin reuşitele din minutele 27, 45+1 şi 52, prima şi ultima din penalty.

Pentru Industria au mai marcat Răzvan Frenţiu (85 – penalty), şi Paul Muntean (90+2). Golurile oaspeţilor au fost îsncrise de Răzvan Dulap (25) şi Alexandru Turcu (88).

Zălăuanii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 27, când a fost eliminat fostul unirist Sebastian Culda.

Industria Galda (antrenor Paul Ciucă): Căt. Suciu – Schiau, Frențiu, Lupșan, Petruse, Baghiu (85 A. Crăciun), Hăprian (69 Costea), Cunțan (46 Adam), Goronea, P. Muntean, Cioară (61 Circov). Pe bancă: Lepădat, Gergely.

SCM Zalău (antrenor Marius Paşca): A. Pop – Kinczel, Dulap, F. Pop, V. Călin, Cubaș, S. Culda, Băican, Vitan, Duma, Neuers (Mare, Supuran, Saroși, Coți, Ardelean, Turcu. Șumlea)