Confruntare tare pe Stadionul Dragostei, în ultimul meci al zilei din etapa a 24-a a Ligii a 4-a. Ocupanta locului secund, CS Soda Ocna Mureș a primit vizita formației de pe locul al 3-lea, Viitorul Spicul Daia Română. S-a terminat 1-1 (1-1), prin golurile marcate de I. Pereat (1) – secunda 20, respectiv G. Scheau (36). S-a încheiat nedecis, iar Soda rămâne pe locul secund cu 51 de puncte, în timp ce echipa lui Paul Ciucă este pe 3 cu 48 de puncte.

Meciul a început perfect pentru Soda, care a recuperat balonul din start, și a înscris cel ma irapid gol al campionatului, în secunda 20, prin antrenorul-jucător Ionuț Pereat. Ocaziile s-au intensificat la cele două porți, Ocna a fost echipa mai bună, având în vedere că a evoluat în fața propriilor spectatori, însă Spicul a reușit egalarea prin G. Scheau, în minutul 36, scor care s-a păstrat până după pauză!

Scorul s-a păstrat până la final, Spicul s-a închis, iar Soda nu a reușit să spargă zidul defensiv al dăienilor!