În primul duel al zilei, Dalia Sport Daia Română a primit replica Olimpiei Aiud. Veniți după eșecul din cupă, scor 0-3 cu Sportul Petrești, dăienii nu s-au putut organiza și au pierdut duelul cu ”olimpicii” lui Remus Țălnar. Aiudenii au câștigat deplasarea cu 2-1 (0-1), prin golurile marcate de antrenorul Țălnar (25) și Nagy (48), pe când Daia a egalat la 1 prin Mura (30).

Olimpia Aiud a egalat Dalia Sport în clasament, cu 18 puncte, însă echipa lui Cosmin Șuvaina are un meci mai puțin disuptat. Remus Țălnar completează tabloul antrenorilor marcatori, după ce Ioan Marcu, Ionuț Pereat și Ovidiu Maier au punctat pentru Energia Săsciori și Olimpia Aiud, tehnicianul Olimpiei deschizând scorul la Daia.

Mura a egalat în minutul 30, scor care s-a păstrat până după pauză, iar în minutul 48, Nagy a adus golul Olimpiei, care s-a dovedit a fi lovitura decisivă.