industria-galda-de-jos-gloria-lunca-teuz-cermei33Industria Galda de Jos vizează calificarea în faza următoare a Cupei României. Gruparea pregătită de Paul Ciucă speră să treacă de Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic și să aducă cel puțin o echipă din Liga a II-a la Galda.

Lipsită de aportul lui Man, Bodea, Ivașcu și Baghiu, Industria Glada de Jos va ataca victoria în meciul de pe stadionul „CFR” din Timișoara, în vreme ce Lupșan va putea fi utilizat.

„Ne dorim să ne calificăm în Cupa României și de ce nu să aducem o echipă de Liga a II-a la Galda de Jos”, a declarat Paul Ciucă, antrenor principal Industria Galda de Jos.

Partida dintre cele două combatante va începe la ora 16:30 și se dispută într-o singură manșă, iar în cazul în care scorul va fi egal vor fi două reprize de prelungiri, iar dacă egalitatea va persista se vor executa lovituri de departajare.