Industria Galda a demonstrat că a depășit pasa proastă în care a intrat luna trecută, câștigând categoric, 5-0, pe terenul uneia dintre cele mai incomode echipe din acest sezon, Avântul Reghin.

Formația lui Paul Ciucă și-a făcut meciul ușor încă din start, Industria conducând cu 2-0 în minutul 10, după golurile lui Mureșan și Costea.

Găldenii au controlat mai apoi ostilitățile, desprinderea venind în repriza a doua și pe fondul căderii psihice în tabăra mureșenilor. Același Costea a reușit dubla, Dup marcând și el două goluri pentru cea mai categorică victorie a Industriei din acest campionat.

Cu succesul de la Reghin, găldenii au ajuns la cinci victorii stagionale și se află în clasament pe locul patru, la egalitate de puncte cu Universitatea Cluj, dar cu un meci mai mult disputat.