img_6294Înfrângere pentru juniorii B ai LPS Sebeș. Echipa pregătită de Cosmin Groza a cedat 2-4 (1-2, la pauză) la capătul unei partide în care gazdele au avut ghinion.

LPS Sebeș a început prost partida cu ASU Poli Timișoara, elevii lui Cosmin Groza fiind conduși încă din minutul 9, când Mutașcu a deschis scoru cu un lob peste portarul Scurtu.

Avea să fie 0-2 în minutul 15 când Bâte a trimis superb din lovitură liberă. În minutul 35, Ricardo Răcean a replicat și el superb din lovitură liberă trimițând un balon în vinclul porții lui Rucsanda.

După pauză LPS Sebeș s-a jucat cu ocaziile, dar golul a venit tot în poarta lui Scurtu, când Szltankovic a înscris ărintre picioarele goalkeeper-ului sebeșean.

Scorul final a fost stabilit de aceșai Bâte acesta a tras cu sete din penalty duă un fault făcut de portarul Scurtu.