fc-micesti-muresul-vintu-de-jos46În weekend-ul recent îcheiat s-a disputat cea de a 4-a etapă din Liga a 5-a. În Seria a 2-a, Arieșul Apuseni Baia de Arieș a câștigat derby-ul cu Sportul Livezile și s-a desprins la 3 puncte în clasament, în timp ce în Seria 1, Tineretul Șona și Nicolae Linca Cergău sunt a egalitate de puncte, după victorii pe linie. La fel stau lucrurile și în Seria a 3-a, unde Cuprirom Abrud și Mureșul Vințu de Jos sunt la egalitate de puncte și același golaveraj. Iată ultimele rezultate, marcatorii, echipele și clasamentul.

 

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Seria I

  • AS Pănade – Tineretul Șona 2-4. Au marcat: S. Mărginean (48), Irimieș (50) / A. Sabău (12, 26), B. Folea (15), B. Erșek (90+4)

AS Pănade as-panade

Rezerve: 2. Zereș, 13. Tănase, 16. Manta, 18. Koncz, 3. Anușcă. Antrenor Ghedeon Tulea.

Tineretul Șona tineretul-sona

Rezerve: 15. Erșek, 14. M. Folea, 8. Bogdan, 4. C. Dulău, 5. Mija, 9. Panczel. Antrenor Marius Folea.

  • Avântul Sâncel – Industria Galda de Jo II 3-3. Au marcat: P. Pănăzăn (3), Brașovean (32), Polgar (89) / C. Ivașcu (2), Ucenic (23, 34)

Avântul Sâncel avantul-sancel

Rezerve: 6. Mailat, 30. Bărbat, 13. Anușcă, 3. A. Mailat, 33. Drăgoiu. Antrenor Adrian Bărbat.

Industria Galda de Jos II industria-ii

Rezerve: 30. Chirilă, 5. Dalea, 20. R. Chirilă, 31. Muntean. Antrenor Daniel Vonya.

  • Voința Stremț – Viitorul Biia 5-3. Au marcat: I. Crețiu (17, 20, 50, 64), Rancea (80) / Rusz (38), E. Groza (55), D. Poșa (68)

Voința Stremț vointa-stremt

Rezerve: 1. Mara, 7. Țurcanu, 17. Rus, 3. Crișan, 13. Beldean, 2. A. Rus, 15. Olelei. Antrenor Vlad Rancea.

Viitorul Biia biia

Rezerve: 12. Grama, 6. Dehelean, 8. Aron, 15. Bulucz, 16. Ioo. Antrenor Ioan Tulea.

  • AS Crăciunelu de Jos – Viitorul Sântimbru II 3-1. Au marcat: I. Bogdan (35), M. Sas (44, 89) / Dumbra (31)

AS Crăciunelu de Jos craciunelu-de-jos

Rezerve: 4. Oniga, 12. Ciortea, 13. C. Coman, 15. Stoica, 16. Cîmpean, 19. Răzăică, 20. Nicula. Antrenor Mircea Popa.

Viitorul Sântimbru II santimbru-ii

Rezerve: 10. Benea, 5. Oniciu, 13. Vas, 3. Cuțitar. Antrenor Aurel Gușat.

  • Dacia Mihalț – AS Nicolae Linca Cergău 1-5. Au marcat: A. Stânea (58) / Micu (3), I. Mihu (49), N. Popa (77), Spătăcean (81), Bozoșan (86)

Dacia Mihalț dacia-mihalt

Rezerve: 18. P. Comșa, 14. S. Comșa, 5. N. Mârza. Antrenor Petru Comșa.

AS Nicolae Linca Cergău nicolae-linca-cergau

Rezerve: 81. Răcuci, 2. Spătăcean, 11. Hașegan, 16. I. Mărginean, 18. Gabor. Antrenr Gheorghe Mărginean.

  • Spicul Bucerdea – Voința Beldiu 1-7. (fără raport)

Iată clasamentul: s1

Seria a II-a

  • Viitorul Vama Seacă – Progresul Fărău 0-1. A marcat: Asinipean (17)

Viitorul Vama Seacă viitorul-vama-seaca

Rezerve: 12. Moldovan, 11. Bălțat, 15. Ognean, 17. Băgăian, 8. B. Radu, 16. G. Rîșniță, 18. Cucereanu. Antrenor Radu Bogdan.

Progresul Fărău progresul-farau

Rezerve: 12. Chirilă, 15. N. Râșniță, 6. Vigh, 17. Stoia, 20. R. Damian, 8. Indrei. Antrenor Adrian Rîșniță.

  • Mureșul Gâmbaș – CS Ocna Mureș II 3-7. Au marcat: D. Groza (23), Negrea (38), A. Aloman (47) / M. Lupean (22, 48), M. Cociș (32, 44), Zăhan (61), Onișor (79), D. Goga (89)

Mureșul Gâmbaș muresul-gambas

Rezerve: 22. C. Crișan, 6. Aloman, 11. Helerea, 4. Alexandriuc, 50. Oltean. Antrenor Andrei Soos.

CS Ocna Mureș II cs-ocna-ii

Rezerve: 13. Zăhan, 18. Lepșa, 16. Lorinczi, 17. Haiduc, 15. Herchi, 10. Crișan, 14. Nemeș. Antrenor Rareș Damian.

  • Național Rădești – Metalu Aiud 0-4. Au marcat: M. Todea (7), L. Silea (15), Milășan (40), Botaș (70)

Național Rădești national-radesti

Rezerve: 1. Kiss, 19. Iorga, 8. Duca, 20. D. Ciucur, 14. Gheți, 18. Oargă, 13. Pascu. Antrenor Mircea Popa.

Metalu Aiud metalu-aiud

Rezerve: 1. Fodor, 10. Botaș, 6. Duma, 5. Bedelean, 19. O. Botaș, 16. Bîrluțiu. Antrenor Lucian Iepure.

  • Sportul Livezile – Arieșul Apuseni Baia de Arieș 2-5. Au marcat: O. Oniga (53), R. Andone (69) / F. Hidișan (6, 35), A. Rus (20), D. Dup (81), Almășan (90+2)

Sportul Livezile sportul-livezile

Rezerve: 15. Costan, 5. Olar, 19. Sabău, 17. Mif. Antrenor Horațiu Han.

Arieșul Apuseni Baia de Arieș ariesul-apuseni

Rezerve: 6. Sima, 7. Țîr, 15. Marc, 19. Avram, 2. Botar, 20. Floriciu. Antrenor Marius Dup. 

  • ACS Băgău – FC Lopadea Nouă 5-1. Au marcat: Toma (11), Cioca (39), C. Maxim (56, 73), I. Crișan (78) / S. Molnar (45)

ACS Băgău acs-bagau

Rezerve: 17. Cirșan, 13. Fescenco, 15. Bolea, 3. Maier, 5. Tătar. Antrenor Mircea Marcu.

FC Lopadea Nouă fc-lopadea

Rezerve: 17. Marina, 14. Orian, 6. Raț, 12. A. Tordai, 4. I. Tordai, 13. Barta, 18. Ianco. Antrenor Szoreny Szabo.

  • Inter Unirea – Viitorul Unirea 2-2. Au marcat: Helerea (17), Simon (25) / C. Popa (38, 73)

Inter Unirea inter-unirea

Rezerve: 17. Hoca, 13. Man, 18. Cocan, 11. Dandoș, 8. Borian, 12. Balla. Antrenor Emil Periat.

Viitorul Unirea viitorul-unirea

Rezerve: 2. Șerban, 8. Lazăr, 15. Pînzariu. Antrenor Enea Hîrceagă.

Iată clasamentul: s2

Seria a III-a

  • CS Zlatna – Cuprirom Abrud 1-2. Au marcat: L. Nistor (18) / Miheț (52), Mucea (77)

cs-zlatna

cuprirom-abrud

  • FC Micești – Mureșul Vințu de Jos 0-1. A marcat: C. Coltor (27)

fc-micesti

muresul-vintu-de-jos

  • CS Navbi Alba Iulia – AFC Pianu 3-1. Au marcat: A. Culda (2, 47), Jina (48) / D. Voișan (8) 

CS Navbi Alba Iulia navobi-alba

Rezerve: 10. A. Stanciu, 2. Petrușel, 13. Scrob, 22. Novăcean, 7. Miclea, 4. Podar. Antrenor Silviu Miron.

AFC Pianu afc-pianu

Rezerve: 15. Filimon. Antrenor Florin Nistor.

  • Euro Șpring – Performanța Ighiu II 2-3. Au marcat: G. Avram (41), Coman (77) / F. Barbu (60), D. Dănilă (55), C. Dumitru (90+1)

Euro Șpring euro-spring

Rezerve: 12. Budulă, 10. A. Popa, 16. Coman, 14. Mărginean, 13. Nemeș, 6. Botoroagă, 5. Anghel. Antrenor Adrian Păucean.

Performanța Ighiu II ighiu-ii

Rezerve: 29. I. Dan, 3. E. Ciurdaș, 23. A. Ciurdaș, 25. Borza, 27. Pauletti, 7. Ciurcu. Antrenor Ioan Marinca.

  • Viitorul Răhău – Limbenii Limba 2-3. Au marcat: Apodtol (32), V. Spătariu (87) / Negru (24, R. Bucur (26), I. Iacob (30)

Viitorul Răhău viitorul-rahau

Rezerve: 15. Picnoriu, 16. Rodean, 84. V. Spătariu, 99. Căta, 26. O. Rodean, 14. Ștefan, 17. Groza. Antrenor Nicolae Lăncrănjan.

Limbenii Limba limbenii-limba

Rezerve: 14. David, 15. Ghenescu, 13. Ivan, 7. Hațegan. Antrenor Dorin Bucur.

Iată clasamentul: s3

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

1 COMENTARIU

  1. La meciul Radesti – Metalul Aiud Cristi Moldovan nu a jucat acesta find suspendat!!!
    Metalul a jucat cu :Gansca – Bozdoc , Mardale , Groza (Botas)- Milasan (Duma) , Todea , Bela , Georgiu (Bedelean) , Olar ( Birlutiu) – Mataranga (Dragoi) , Silea!!!!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.