galda - sona34Cea de a 5-a etapă a Ligii a 5-a s-a consumat în weekend-ul trecut, în care s-au înregistrat rezultate surprinzătoare, dar și scoruri SF precum 20-1 între Industria Galda de Jos II și Dacia Mihalț. În continuare Seria 1 este condusă în tandem de Tineretul Șona și AS Nicolae Linca Cergău, ambele cu maxximum de puncte. În Seria a 2-a lider este Arieșul Apuseni Baia de Arieș, iar în ultima serie, Cuprirom Abrud a câștigat derby-ul pentru fotoliul de lider cu Mureșul Vințu de Jos și s-a distanțat în clasament. Iată rezultatel, marcatorii, echipele și clasamantele:

Seria I

  • Viitorul Sântimbru II – Spicul Bucerdea 6-0. Au marcat: Benea (24), Farkaș (28), Gigoi (45+1, 50), A. Cristea (60), P. Trif (61)
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Viitorul Sântimbru II santimbru-ii

Rezerve: 17. Urdărean, 8. A. Cristea, 3. Elisei, 13. Cuștiuliță. Antrenor Aurel Gușat.

Spicul Bucerdea spicul-bucerdea

Rezerve: 22. Ognean, 5. F. Raț, 4. R. Raț, 14. Colese, 2. Cîmpean, 16. Pușcă, 18. Lazăr. Antrenor Gheorghe Hebian.

  • Industria Galda de Jos II – Dacia Mihalț 20-1. Au marcat: A. Cioară (6, 16, 21, 25, 29, 41, 56, 62, 76, 80), Baghiu (8, 9, 42), C. Ivașcu (22), Voica (32), D. Chirilă (34, 59), A. Vonya (36), Leba (39), Nicoară (72) / Părău (78)

Industria Galda de Jos II galda-ii

Rezerve: 4. Șuibea, 31. C. Chirilă, 15. R. Chirilă, 8. G. Aldea, 5. Dalea, 30. Steau. Antrenor Daniel Vonya.

Dacia Mihalț dacia-mihalt

Rezerve: 13. V. Comșa, 14. O. Comșa, 16. Stânea. Antrenor Ioan Băcilă.

  • Voința Beldiu – Avântul Sâncel 1-3. Au marcat: A. Mihălțan (30) / Brașovean (23, 33), Pănăzan (70)

Voința Beldiu vointa-beldiu

Rezerve: 17. Radu, 12. Coroian, 11. Selegean, 21. Cioboată. Antrenor Amos Boancă.

Avântul Sâncel avantul-sancel

Rezerve: 6. Mailat, 13. Anușcă, 15. Radu. Antrenor Adrian Bărbat.

  • AS Crăciunelu de Jos – Voința Stremț 0-9. Au marcat: Beldean (8), I. Crețiu (31, 56, 80, 89), Epure (50), Vlad (52), Antal (68, 73)

AS Crăciunelu de Jos craciunelu-de-jos

Rezerve: 12. Ciortea, 8. Coman, 9. Nicula, 13. Răzăilă, 16. Oniga. Antrenor Mircea Popa.

Voința Stremț vointa-stremt

Rezerve: 1. Mara, 10. beteag, 17. C. Rus, 15. A. Rus, 11. Olelei, 3. Cetean, 18. Crișan. Antrenor Vlad Rancea.

  • AS Nicolae Linca Cergău – AS Pănade 3-0. Au marcat: I. Mărginean (25, 73), Micu (44)

AS Nicolae Linca Cergău nicolae-linca-cergau

Rezerve: 81. Răcuci, 2. Spătăcean, 3. Pinca, 18. Gabor. Antrenor Gheorghe Mărginean.

AS Pănade as-panade

Rezerve: 12. Borcea, 16. Koncz, 14. Burja, 4. Anușcă, 5. Marta, 17. C. Koncz. Antrenor Ghedeon Tulea.

  • Tineretul Șona – Viitorul Biia 3-0. Au marcat: Sabău (5), B. Erșek (40), Bodo (77)

Tineretul Șona tineretul-sona

Rezerve: 7. Frîțilă, 14. M. Folea, 8. Bogdan, 4. C. Dulău, 13. Panczez, 12. A. Erșek, 11. Poșa. Antrenor Marius Folea.

Viitorul Biia viitorul-biia

Rezerve: 12. Grama, 4. Borșoi, 15. Bulucz, 7. Aron, 5. Dancu. Antrenor Ioan Tulea.

s1

Seria a II-a

  • Arieșul Apuseni Baia de Arieș – Inter Unirea 8-2. Au marcat: D. Dup (1, 45, 72), Hidișan (16, 50), Țibaică (31), Țîr (75, 83) / I. Popa (22), Cocan (26)

Arieșul Apuseni Baia de Arieș ariesul-apuseni

Rezerve: 20. R. Prața, 19. Avram, 15. Marc, 7. A. Țîr, 26. Sima. Antrenor Marius Dup.

Inter Unirea inter-unirea

Rezerve: 15. Periat, 11. Cismaș. Antrenor Emil Periat.

  • Metalu Aiud – Viitorul Vama Seacă 2-1. Au marcat: Silea (27, 52) / Roșian (74)

Metalu Aiud metalu-aiud

Rezerve: 1. Fodor, 13. Bozdog, 10. E. Botaș, 3. O. Botaș, 5. bedelean, 6. Duma, 15. Drăgoi. Antrenor Lucian Iepure.

Viitorul Vama Seacă vama-seaca

Rezerve: 3. A. Podar, 18. Cucereanu. Antrenor Adrian Bogdan.

  • CS Ocna Mureș II – Național Rădești 5-0. Au marcat: Lupean (9), R. Damian (36), M. Cociș (38), Lorinczi (75, 80)

CS Ocna Mureș II cs-ocna-ii

Rezerve: 12. Băginean, 20. Haiduc, 14. Nemeș, 18. Lepșa, 15. Balica, 16. Lorinczi, 19. Herchi. Antrenor Rareș Damian.

Național Rădești national-radesti

Rezerve: 14. Gheți, 17. Guia. Antrenor Mircea Popa.

  • Viitorul Unirea – FC Lopadea Nouă 4-1. Au marcat: C. Popa (1, 36), Șerban (13), Pînzariu (88) / Kiss (44)

Viitorul Unirea viitorul-unirea

Rezerve: 3. Bulgăr, 15. Pînzariu, 8. Lazăr. Antrenor Enea Hârceagă.

FC Lopadea Nouă lopadea-noua

Rezerve: 18. L. Farkaș, 16. Suciu, 3. Mucsi. Antrenor Roert Boroș.

  • Mureșul Gâmbaș – ACS Băgău 1-0. A marcat: A. Aloman (5)

Mureșul Gâmbaș muresul-gambas

Rezerve: 16. Oltean, 5. S. Aloman, 4. Irimie, 11. Lazea. Antrenor Andrei Soos.

ACS Băgău acs-bagau

Rezerve: 4. Bolea, 13. Maier, 11. Vaidasigan. Antrenor Gheorghe Toma.

  • Progresul Fărău – Sportul Livezile 1-4. Au marcat: Oltean (90+1) / R. Man (8), D. Man (24), Stancu (45), R. Andone (82)

Progresul Fărău progresul-farau

Rezerve: 12. Indrei, 11. Chiorcea, 15. Șimon, 14. Suciu, 23. Vigh, 9. Damian. Antrenor Nelu Muntean.

Sportul Livezile sportul-livezile

Rezerve: 14. Marina, 15. Costan, 18. Mif, 11. Sabău, 20. R. Andone. Antrenor Ioan Marina.

s2

Seria a III-a

  • Cuprirom Abrud – Mureșul Vințu de Jos 4-0. Au marcat: Botoș (26, 55), Mucea (50), Gorea (80)

Cuprirom Abrud cuprirom-abrud

Rezerve: 5. Borza, 2. Corpade, 11. Gorea, 9. Pașca, 13. Toderaș. Antrenor Costică Moldovan.

Mureșul Vințu de Jos muresul-vintu-de-jos

Rezerve: 2. R. Popa, 18. Nistor, 15. S. Trăscăian, 16. A. Popa. Antrenor Sergiu Javla.

  • Limbenii Limba – Navobi Alba Iulia 2-2. Au marcat: Stoia (69), Bucur (73) / Stanciu (45), Truță (61)

Limbenii Limba limbenii-limba

Rezerve: 7. Hațegan, 13. Ivan, 17. Iacob, 16. David, 18. Groza, 5. Pănescu, 12. Roșu. Antrenor Dorin Bucur.

Navobi Alba Iulia navobi

Rezerve: 8. Moldovan, 13. Scrob, 1. Manoilă, 17. Legian, 10. Stanciu, 15. Podar. Antrenor Silviu Miron

  • AFC Pianu – Sportul Sebeș 5-3. Au marcat: N. Neag (8), Andreiu (34), Băra (38, 90+1), Horhoi (62) / M. Popa (27), Grec (45), Mihăică (71)

AFC Pianu afc-pianu

Rezerve: 13. I. Neag, 15. Voișan, 22. Filimon. Antrenor Florin Nistor.

Sportul Sebeș sportul-sebes

Rezerve: 14. G. Țoțonea. Antrenor Gabriel Țoțonea.

  • Euro Șpring – FC Micești 1-4. Au marcat: Gruia (75) / D. Popa (6), I. Herepean (24), Topârceanu (25), Berchi (90+4)

Euro Șpring euro-spring

Rezerve: 22. Mărginean, 5. Botoroagă, 4. Goageș, 6. Nemeș. Antrenor Adrian Păucean.

FC Micești fc-micesti

Rezerve: 13. M. Popa, 19. Pușcaș, 15. Drăgoi, 8. Baciu, 11. Scrobotă, 7. Berchi, 20. Nicula. Antrenor Alexandru Aldea.

  • Performanța Ighiu II – Viitorul Răhău 9-1. Au marcat: C. Dănilă (30, 87), C. Dumitru (32, 40, 53, 65, 75), Barbu (46, 76), David (82)

Performanța Ighiu II performanta-ii

Rezerve: 29. Dan, 8. Mihălțan, 3. Pauletti. Antrenor Ioan Marinca.

Viitorul Răhău viitorul-rahau

Rezerve: 12. Fulea, 14. Ștefan, 26. Rodean, 13. Vlad. Antrenor Vasile Secașiu.

s3

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.