IMG_0778După ce s-a disputat cea de a 19-a etapă din Liga a 5-a, lucrurile par să se limpezească și în celelelate serii, după ce Sportul Petrești și-a asigurat prezența din sezonul următor în Liga a 4-a. În S1, Industria Galda de Jos rămâne în continuare invincibilă și este la un singur punct distanță de primul eșalon fotbalistic din Alba, iar în S2, Fortuna Lunca Mureșului a câștigat derby-ul pentru promovare cu Sportul Livezile și are prima șansă la accederea în Liga a 4-a. Vezi rezultatele înregistrate, echipele și marcatorii:

NOTĂ: Partidele dintre Nicolae Linca Cergău și Dacia Mihalț, respectiv Tineretul Șona – Voința Stremț s-au încheiat cu scorurile de 9-0, respectiv 4-3. Nu au fost primite informații referitoare la aceste dueluri, precum nici de la AS Războieni Cetate – FC Lopadea Nouă, scor 4-2.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

SERIA I

galda-bucerdea

Industria Galda de Jos II: Laslo – Nicoară, Oprița, Voica, Cioară, Ivașcu, I. Crețiu, F. Crețiu, C. Vonya, Sîrbu, Cămărășan. Rezerve: A. Vonya, Leba, David, Cotișel.

Spicul Bucerdea: Io. Rusu – I. Rusu, Pușcă, Oțel, Moșneag, Pintea, Maier, Colese, Beldean, Otvos, C. Pintea. Rezerve: Lodroman, Tamaș, Lazăr.

panade-biia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AS Pănade: Brad – Todoran, Grancea, Poșa, Rusz, Koncz, Scoarță, Gabor, Zereș, Cîmpean, Cristea.

Viitorul Biia: Grama – Todoran, Aldea, Ioo, Dulău, Groza, Isăilă, Dehelean, S. Grama, Bulucz. Rezerve: Mărginean, Păcurariu, Borza, Medeșan, Rusz, Gânța.

santimbru-sancel

Viitorul Sântimbru: Pascu – Seliuc, Crișan, Vasiu, Bogdan, Bocoș, Trif, Benea, Mocoiu, Oniciu, Iacșa. Rezerve: Cristea, meteșan, Coșu, Ganga.

Avântul Sâncel: Szasz – Polgar, Tulea, Ilie, Sava, I. Anușcă, Cipariu, Pănăzan, Ciugudean, A. Anuțcă, Mureșan. Rezerve: O. Ioica, C. Ioica, Someșan.

SERIA a II-a

lunca-livezile

FORUTNA LUNCA MUREŞULUI: Farcaș – Georgiu, Stoica, Jakab, Zoltan, Păcurar, Moldovan, Divricean, Bubău, Huszar, C. Popa. Rezerve: Colcea, Morea, Taar, Stoica, Trif, L. Popa.

SPORTUL LIVEZILE: Ranca – Hirsch, A. Costanostan, Oniga, Sas, Olar, Mif, Man, B. Andone, Moga, Stanciu – Dănciulescu. Rezerve: R. Costan, D. Man, Marcu, Boc, Bulan, Gligor, R. Andone.

farau-unirea

PROGRESUL FĂRĂU: S. Hîrceagă – E. Hîrceagă, Milic, Vintilă, Szekely, Crișan, Chiorcea, Damian, Sulvok, Stoia, Chirilă. Rezerve: Crețar, Muntean, Suciu, Rîșniță, Indrei, R.Damian.

VIITORUL UNIREA: Szekely – Fișcă, Bulgăr, Tărăreanu, Arinar, Tătar, Botei, Toth, C. Popa, Andrea, Trif. Rezerve: Vincze, Șerban, Hiriza, Adam.

vama-bagau

VIITORUL VAMA SEACĂ: Buciumaș – Oltean, Bălțat, A. Podar, D. Podar, Radu, Coman, Hari, Luca, Tat, Cucereanu. Rezerve: Rîșniță, Nucă, Ognean, Scoarță.

ACS BĂGĂU: Ursa – S. Văcariu, Varga, Nicula, Kiss, Balazs, Toma, Vaidasigan, Popa, Văsuț, Maxim. Rezerve: Tătar, Maier.

inter-radesti

INTER UNIREA: Poiană – Dandoș, Belea, Lăcătuș, Simon, Zoltan, Cimpoieșu, Oltean, Cristea, Sanislav, Hoca. Rezerve: Popa, Periat, Rostaș, Balla, Helerea

NAŢIONAL RĂDEŞTI: Ilie – Sabău, Tom, Borsan, Hîrceagă, Bârsan, Popa, Guia, Epure, Marc, Mătărângă. Rezerve: Bucur, Ciucur, Oargă, Iorga, Hopîrtean.

ciumbrud-gambas

ŞOIMII CIUMBRUD: Pascu – Bardi, Farkaș, A. Duca, Mureșan, Vass, Gheți, M. Duca, Tătar, Hetea, Cioca. Rezerve: Iepure, Zsiso, Borda, Sasu, Dros.

MUREŞUL GÂMBAŞ: Chirilă – P. Szekely, G. Szekely, Salcă, Alba, Helerea, Varro, Lazea, Groza, Gâlea. Rezerve: Aloman, Negrea, Miske, Mărginean, Farago.

SERIA a III-a

sugag-micesti

Hidromecanica Șugag: Morariu – Goangă, Morea, Posteiu, Stoica, Lăcătuș, Mirca, Cristurean, Pop, Puia,Neag. Rezerve: Trăscăian, Gavriluță, Titianu și Șufana.

FC Micești: Vârtei – Popa, Baciu, Topârcean Benchea, Macaiu, Pușcaș I. Herepean, Drâmbărean, Ad. Herepean și Vozar. Rezerve: Conțiu – Popa, Adam, Scrobota, Berchi.

limba-cricau

LIMBENII LIMBA: Szegedi – Baciu, Groza, Florea, Negru, Moldovan, Iacob, Nicula, Mariuța, Hațegan, Bârsan. Rezerve: Bența, Morar, David, Roșu, Panescu, Ghensecu, Pleșa.

DECEBAL CRICĂU: Florea – Prața, Iacșa, Fărăgău, Stanciu, Cristea, Petrașcu, Berchi, Barbu, Culda, Petrușel. Rezerve: Nicola, Moldovan.

beldiu-petresti

VOINŢA BELDIU: Coltor – Lazăr, Juncan, Marian, Mihălțan, Florea, I. Mihălțan, Mărginean, Drăghiciu, Boancă, Todora. Rezerve: Mărcuș, Coroian, Popa, Radu, Zoltan.

SPORTUL PETREŞTI: C. Bucin – Albu, Gheorghe, Marian, Cioloca, Andreiu, Ilinca, Ștefan, Țandea, Suci, Homorozan. Rezerve: Stănilă, Avram.

navobi-cut

NAVOBI ALBA IULIA: Novăcean – D. Rațiu, Legian, Scrob, Drăgan, A. Rațiu, Stanciu, Miclea, Giurgă, Paștiu, Manoilă. Rezerve: Groza, Jina,

INDEPENDENŢA CUT: Ciobanu – Mihăică, Ghenescu, Lungar, Faur, Albu, Selagea, Buligă, Neamțu, Chihaiu, Cerghedean. Rezerve: Vlad, Mateiu, Galață.

pianu-rahau

ASC PIANU 2013 II: Bolca – Andreiu, Bâra, A. Trifa, V. Trifa, Hornoi, Cristea, Tondor, Panța, Păcurar, Voișan. Rezerve: Cioaza, Neag, Filimon.

VIITORUL RĂHĂU: Abrudean – Secașiu, D. Popa, A. Popa, David, Rodean, Mihaiu, Oancea, Vlad, Spătariu, Precupescu. Rezerve: Precup, Lăncrănjan, Fulea, Ștefan, Căta, Lupu.

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.