cs-ocna-mures-ii-metalu-aiud44În weekendul recent încheiat s-au disputat meciurile celei de a 2-a etape a Ligii a 5-a. În prima serie sunt nu mai puțin de 4 echipe cu maximum de puncte, pe când Voința Stremț a reușit să învingă pentru prima dată în actualul sezon. În Seria a 2-a, Arieșul Apuseni Baia de Arieș se distanțează la două puncte de Metalu Aiud, formație care a scos doar un egal la Războieni, pe terenul echipei CS Ocna Mureș II. Seria a 3-a este condusă de Mureșul Vințu de Jos, care are maximum de puncte după primele două meciuri, la egalitate cu Cuprirom Abrud și AFC Pianu 2016. Iată rezultatele, echipele și marcatorii, plus o galerie foto de la meciul CS Ocna Mureș II – Metalu Aiud. 

SERIA I

  • Avântul Sâncel – Tineretul Șona 1-2. Marcatori: P. Pănăzan (90+2) / A. Sabău (41), M. Roșca (80)
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

avantul-sancel

Rezerve: 11. Anușca, 3. Buzdugan, 9. Ciugudean, 17. Florea. Antrenor Adrian Bărbat.

tineretul-sona

Rezerve: 13. B. Folea, 16. Căpâlnean, 14. Mija, 11. G. Folea, 5. M. Folea. Antrenor Marius Folea.

  • Viitorul Sântimbru II – Voința Beldiu 1-2. Marcatori: I. Mihălțan (43 – autogol) / A. Mihălțan (13), Zoltan (30)

viitorul-santimbru

Rezerve: 13. A. Cristea, 18. Iacșa, 8. Meteșan, 2. Popa, 5. Crișan, 4. E. Hălălae. Antrenor Aurel Gușat.

vointa-beldiu

Rezerve: 17. Radu, 12. Coroian, 11. Selegean, 9. Boancă. Antrenor Dan Costea.

  • Dacia Mihalț – Viitorul Biia 0-2. Marcatori: E. Groza (81, 90+2)

dacia-mihalt

Rezerve: 9. COmșa, 15. Vasînc, 19. Mîrza, 14. Comșa. Antrenor Alin Stânea.

biia

Rezerve: 1. Grama, 14. Bulucz, 15. Mărginean, 3. Aron. Antrenor Ioan Tulea.

  • AS Crăciunelu de Jos – Industria Galda de Jos II 2-1. Marcatori: Tompi (52), Sas (67) / Chirilă (75)

craciunelu

Rezerve: 4. Oniga, 8. Coman, 13. Răzăilă, 15. Stoia, 16. Mihu, 19. Câmpean, 12. Ciortea. Antrenor Mircea Popa.

industria-galda-ii

Rezerve: 14. F. Chirilă, 5. Dalea, 33. Șuibea, 81. Muntean, 8. R. Chirilă. Antrenor Daniel Vonya.

  • Spicul Bucerdea – Nicolae Linca Cergău 0-3. Marcatori: Hașegan (10), Micu (14), Spătăcean (88)

spicul-bucerdea

Rezerve: 20. Pintea, 14. Colese, 9. Beldean, 18. Szallosi, 5. Pușcă, 2. Câmpean, 15. Raț. Antrenor Gheorghe Maier.

  • Voința Stremț – AS Pănade 3-0 (lipsă raport)

SERIA a II-a

  • CS Ocna Mureș II – Metalu Aiud 2-2. Marcatori: M. Groza (66 – autogol), M. Cociș (71) / M. Todea (80), A. Olar (88)

cs-ocna

Rezerve: 12. Herchi, 14. Nemeș, 10. Crișan, 7. Brie, 16. Lorinczi, 13. Zăhan, 5. Lupean. Antrenor Rareș Damian. 

metalu-aiud

Rezerve: 1. Fodor, 19. Andrea, 15. Drăgoi, 7. Botaș, 5. Bedelean, 2. B. Moldovan, 8. Milășan. Antrenor Lucian Iepure. 

  • Sportul Livezile – FC Lopadea Nouă 4-1. Marcatori: Moga (20), Man (42), Costan (44), Stancu (57) / A. Tordai (23)

sportul-livezile

Rezerve: 11. Stancu, 18. R. Andone. Antrenor Ioan Marina.

lopadea-noua

Rezerve: 18. Z. Szabo, 7. Suciu, 10. Cazan, 17. Marina, 8. Aloman, 12. S. Szabo, 6. Raț. Antrenor Szoreny Szabo.

  • ACS Băgău – Inter Unirea 4-1. Marcatori: Toma (25), Balasz (32), Văcariu (40, 62) / Cocan (70)

bagau

Rezerve: 9. Bolea, 17. Popa, 13. Maier, 8. Crișan. Antrenor Csaba Kiss.

inter-unirea

Rezerve: 12. Bala, 11. Dandoș, 13. Man, 17. Zoltan, 18. Cocan, 15. Periat. Antrenor Dan Coman.

  • Mureșul Gâmbaș – Progresul Fără 2-0. Marcatori: Crișan (20), Mureșan (90+1)

gambas

Rezerve: 19. Rațiu, 9. Mureșan, 5. Aloman, 6. Duca, 50. Oltean, 17. S. Aloman. Antrenor Eugen Szekely.

progresul-fara

Rezerve: 12. I. Popa, 9. Indrei, 19. R. Damian, 11. Suciu, 7. Szekely. Antrenor Ilie Tică.

  • Național Rădești – Arieșul Apuseni Baia de Arieș 1-3. Marcatori: Bîrsan (61) / Hârceagă (8 – autogol), Hidișan (31, 86)

national-radesti

Rezerve: 12. T. Ciucur, 18. D. Ciucur, 8. Duca, 15. Oargă, 6. Hopîrtean, 2. A. Borsan. Antrenor Mircea Popa.

ariesul-apuseni

Rezerve: 2. Botar, 7. Țîr, 3. Floriciu, 16. Avram, 15. Prața, 6. Sima, 14. Bercea. Antrenor Marius Dup.

  • Viitorul Vama Seacă – Viitorul Unirea 0-2. Marcatori: C. Popa (5), Hiriza (28)

vama-seaca

Rezerve: 18. Cucerean, 14. A. Podar, 16. Radu, 11. Bălțat. Antrenor Bogdan Radu.

viitorul-unirea

Rezerve: 12. Țiplea, 8. Adam, 3. Tărtăreanu, 15. Ilea, 2. Rostaș. Antrenor Enea Hîrceagă.

SERIA a III-a

  • FC Micești – CS Zlatna 3-3. Marcatori: Csiki (28 – autogol), Stoia (78), M. Popa (88) / D. Cristea (24) I. Mărginean (32), Biro (90)

micesti

Rezerve: 1. Stoica, 8. Baciu, 2. Horvat, 5. D. Popa, 19. Medrea, 16. Moldovan, 13. M. Popa. Antrenor Alexandru Aldea. 

cs-zlatna

Rezerve: 1. Iviniș, 13. Cucu, 2. Alb, 20. Biro, 4. Pușcău, 6. Cărăbeț. Antrenor Ionel Danciar. 

  • Performanța Ighiu II – Limbenii Limba 4-1. Marcatori: F. Barbu (24, 43), C. Dumitru (58), D. Dănilă (72) / I. Nicula (53)

ighiu-ii

Rezerve: 29. I. Dan, 23. Ciurdaș. Antrenor Ioan Marinca.

limba

Rezerve: 4. Pănescu, 16. Briciu, 5. Ivan, 6. Moldovan. Antrenor Dorin Bucur.

  • Euro Șpring – AFC Pianu 0-2. Marcatori: Neag (16, 73)

euro-spring

Rezerve: 14. I. Mărginean, 4. Goageș, 16. Botoroagă, 1. Budula, 9. Gruia, 5. Anghel. Antrenor Adrian Păucean.

afc-pianu

Rezerve: 18. A. Trofa. Antrenor Alexandru Andreiu.

  • CS Navobi – Cuprirom Abrud 1-2 (lipsă raport)
  • Sportul Sebeș – Mureșul Vințu de Jos 1-4 (lipsă raport)
Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.