Stremt - Cergau44Cea de a 6-a etapă a Ligii a 5-a s-a disputat în weekend-ul recent închiat, nelipsind nici de această dată rezultatele surpriză. Interesant este faptul că di nacest tur, toate cele 3 serii au câte un lider solitat, Nicolae Linca Cergău în S1, Arieșul Apuseni Baia de Arieș în S2 și Cuprirom Abrud în S3. Voința Stremț se înscrie serios în lupta pentru promovare după ce a zdrobit ex-liderul Tineretul Șona, iar Sportul Livezile ”a demolat” Metalu Aiud. Iată rezultatele, clasamentele, echipele și marcatorii:

SERIA I

  • Avântul Sâncel – Viitorul Sântimbru II 1-0. A marcat: Brașovean (88)
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Avântul Sâncel sancel

Viitorul Sântimbru II santimbru-ii

  • Spicul Bucerdea – AS Crăciunelu de Jos 8-4. Au marcat: Szolloși (38), Moșneag (47), Tamaș (54), Beldean (63, 82), Butoc (68), Raț (84, 88) / Bogdan (32), Sas (79), Tompi (80), Câmpean (91)

Spicul Bucerdea bucerdea

AS Crăciunelu de Jos craciunelu

  • Viitorul Biia – Nicolae Linca Cergău 0-2. Au marcat: I. Mărginean (28), Voina (42)

Viitorul Biia biia

Nicolae Linca Cergău cergau

  • AS Pănade – Industria Galda de Jos II 2-3. Au marcat: V. Tulea (59, 79) / A. Cioară (54, 70), Nicoară (78)

AS Pănade as-panadeIndustria Galda de Jos II galda-ii

  • Tineretul Șona – Voința Stremț 0-4. Au marcat: Epure, Rancea, Foștoc, I. Crețiu (fără raport).
  • Dacia Mihalț – Voința Beldiu 3-4 (fără raport marcatori)

Dacia Mihalț mihaltVoința Beldiu beldiu

s1

SERIA a II-a

  • Inter Unirea – Progresul Fărău 2-4. Au marcat: Șimon (5), Chirilă (61) / Oltean (32, 89), Suciu (41), Asinipean (55)

Inter Unirea inter-unirea

Progresul Fărău progresul-farau

  • Viitorul Vama Seacă – CS Ocna Mureș II 3-2. Au marcat: Spinean (6), Fișcă (82), Andrea (90+1) / Goga (19, Dandoș (25)

Viitorul Vama Seacă vama

CS Ocna Mureș II ocna-ii

  • Național Rădești – Mureșul Gâmbaș 1-3. Au marcat: Vass (9) / Groza (18), Duca (47), Aloman (69)

Național Rădești radesti

Mureșul Gâmbaș gambas

  • FC Lopadea Nouă – Arieșul Apuseni Baia de Arieș 2-4. Au marcat: Molnar (33), Suciu (84) / D. Dup (16, 23), Țibaică (26), S. Sima (45)

FC Lopadea Nouă lopadea

Arieșul Apuseni Baia de Arieș ariesul-apuseni

  • Sportul Livezile – Metalu Aiud 5-1. (fără raport marcatori)

Sportul Livezile livezile

Metalu Aiud metalu

  • Viitorul Unirea – ACS Băgău 1-2. Au marcat: C. Popa (44) / Ranca (21, 90). Fără raport

s2

SERIA a III-a

  • Sportul Sebeș – Limbenii Limba 2-1. Au marcat: M. Popa (36), Petru (44) / Bucur (42)

Sportul Sebeș sportul-sebes

Limbenii Limba limba

  • CS Zlatna – AFC Pianu 3-0. Au marcat: Oană (25), Cristea (66), L. Nistor (90)

CS Zlatna cs-zlatna

AFC Pianu afc-pianu

  • Viitorul Răhău – Euro Șpring 4-1. Au marcat: Buligă (13), M. Precup (51, 55), Vlad (57) / Gruia (85)

Viitorul Răhău viitorul-rahau

Euro Șpring euro-spring

  • Navobi Alba Iulia – Performanța Ighiu II 0-2. A marcat: C. Dumitru (7, 40)

Navobi Alba Iulia navobi

Performanța Ighiu II performanta-ii

  • Cuprirom Abrud – FC Micești 1-0. (fără raport)

s3

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.