IMG_3184Partidele spectaculoase continuă în Liga a 5-a, iar etapa a 15-a din cele 3 serii ale ftbalului mic din județul Alba a consemnat rezultate surpinzătoare. Sportul Petrești s-a distanțat la 9 puncte de Hidro Șugag și este tot mai aproape de Liga a 4-a, Galda de Jos II a obținut o victorie la limită în prelungiri, iar Livezile își continuă seria succeselor.

Vezi mai jos rezultatele și marcatorii celor trei serii:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

SERIA I

cergau-galda

Nicolae Linga Cergău: Cristea – Mărginean, Voina, Pompi, Segbo, Micu, Danic, Hasegan, Vlad, Popa, Manu. Rezerve: Răcuci, Pinca, Bozeșan, N. Pinca, Szoloși.

Industria Galda de Jos II: Laslo – M. Vonya, Nicoară, Oprița, I. Crețiu, F. Crețiu, Voica, David, C. Ivașcu, Cioară, Sârbu. Rezerve: A. Vonya, Cotișel, Cămărașan, Ucenic.

santimbru-bucerdea

Viitorul Sântimbru II: Pascu – Bogdan, Bacos, Benea, Vasiu, Ganga, Oniciu, Seliuc, Metașan, Crișan, Mocoiu. Rezerve: Selejan, Cuștiuliță, Cuțitar, Cristea, David, Rus, Cașu.

Spicul Bucerdea: Oțel – Ognean, Rusu, C. Pintea, Otvos, Cr. Pintea, Lazăr, D. Maier, Pușcă, Irimie, Colese. Rezerve: G. Maier, Moșneag, I. Rusu.

mihalt-panade

Dacia Mihalț: C. Câmpean – Băcilă, Barna, A. Părău, Breaz, Stânea, B. Mârza, Decean, Lupea, M. Părău, Irimie. Rezerve: Hațegan, Cârnaț, Comșa, Ordean, Anghel, N. Mârza.

AS Pănade: Brad – Câmpean, Koncz, Rusz, Gruia, Zereș, Irimieș, Todoran, Brașovean, Grancea, Cristea. Rezerve: Cadar, Tulea.

sancel-craciunelu

Avântul Sâncel: Szasz – A. Tulea, Anușca, Ilie, Ioica, Pănăzan, Cipariu, Someșan, Polgar, Oniga, Bărbat. Rezerve: O. Ioica, Balos.

Crăciunelu de Jos: Coman – Plăcintaru, A. Ioica, Onida, Poanta, Sas, Boldea, Popa, Tompi, Lazăr, Bogdan. Rezerve: Câmpean, Coman, Poșa.

biia-stremt

Viitorul Biia: Medeșan – Borșoi, Manea, Păcurariu, Bulucz, Groa, Todoran, Ioo, Grama, Dancu, Gânța. Rezerve: Cristea, Dulău, Burjă, Dehelean, Aldea, Mărginean.

Voința Stremț: Weber – Fostoc, Dîscă, Morușcă, G. Cetean, Epure, Antal, Șerb, Mitrea, Rancea, Beldean. Rezerve: Mara, Fufezan, Crișan, C. Cetean, Vlad, Moldovan.

SERIA a II-a

lopadea-viitorul unirea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FC Lopadea Nouă: Katona – Boros, Mucsi, Ianco, Molnar, J. Tordai, A. Tordai, Kis, Szabo, Orian, Man. Rezerve: More, Marina, Lorinc, Koble, Turzai.

Viitorul Unirea: Vincze – Bulgăr, Fișcă, Trif, Lazăr, Arinar, Șerban, Botei, Onișor, Andrea, Hiriza. Rezerve: Adam.

radesti-razboieni

Național Rădești: Costea – Borsan, Ton, Hîrceagă, Guia, Bîrsan, Popa, C. Guia, Bucur, Marc, Mătărângă. Rezerve: Ilie, Iorga, Moga, Ciucur, Epure, Oargă.

AS Războieni Cetate: Băginean – Moldovan, Nemeș, Brînzeiu, Lacău, Miclea, Lorinczi, Damian, Herchi, Lupean, Haiduc. Rezerve: Țigorean.

vama-farau

Viitorul Vama Seacă: Buciumaș – Roșian, D. Podar, Coman, A. Podar, Bălțat, Radu, Nucă, Loca, Spinean, Cucereanu. Rezerve: Râșniță, Moaleș, Oltean, Ocnean.

Progresul Fărău: Crejer – E. Hârceagă, Vintilă, Szekely, Milic, Damian, Crișan, Chirică, Suciu, Stoia, Chiorcea. Rezerve: S. Hârceagă, Indrei, R. Damian, Moise, Muntean.

ciumbrud-livezile

Șoimii Ciumbrud: Borda – Mureșan, Hetea, Duca, Gheți, Zsiszo, Luca, Droj, Pascu, Raț, Vass. Rezerve: Sârb, Szabo, A. Duca, Tătar.

Sportul Livezile: Bucur – Oniga, Hircsch, Marcu, Costan, Man, Moga, Olar, Mif, Andone, Sas. Rezerve: D. Man, Burlac, Boc, R. Costan, Gligor, Petruțiu, Bedelean.

gambas-bagau

Mureșul Gâmbaș: Chirilă – Lazea, G. Szekely, Alba, P. Szekely, Aloman, Gîlea, Szilagyi, Crișan, Rațiu, Creț. Rezerve: Saucă, Mărginean, Oltean, Negrea, Farago.

ACS Băgău: Upsa – Țălnar, G. Popa, Șusman, Nicula, Balazs, S. Văcariu, Kiss, Varga, A. Maxim, Tătar. Rezerve: Țana, Vaidasigan.

inter-fortuna

Inter Unirea: Poiană – Dandoș, Belea, Matei, Paul, Cristea, Sanislav, Pereat, Cimpoeșu, Simon, Hoka. Rezerve: Ballaz, Cismaș, Copândean, Zoltan, M. Popa, Rostaș, N. Popa.

Fortuna Lunca Mureșului: Farcaș – C. Popa, Bubău, Divricean, Moldovan, Iakab, Zoltan, Georgiu, Păcurar, Stoica. Rezerve: Trif, Taar, L. Popa, Hada, Colcer, Kereay, Morea.

SERIA a III-a

beldiu-pianu

Voința Beldiu: Coltor – Coroian, Costea, C. Popa, A. Lazăr, Florea, S. Lazăr, I. Popa, F. Mărginean, Marian, Juncan. Rezerve: Mărcuș, Zoltan, A. Mihălțan, Radu, Păcurar, Drăghiciu, Boancă.

ASC Pianu II: Bolca – V. Trifa, Todor, Criste, Bâra, Andreiu, Neag, A. Trifa, Hornoi, Voișan, Ș. Păcurar. Rezerve: Panța.

cut-petresti

Independența Cut: Ciobanu – I. Bumbu, Cotârlea, P. Bumbu, Lungar, Buciga, Duminică, Mihăică, Chibaiu, Grosu, Mezei. Rezerve: Magyari, Dan, Ghenescu, Muntean, Vlad, Mateiu, Macarie.

Sportul Petrești: C. Bucin – Albu, R. Dan, H. Marian, D. Bucin, Andreiu, Ștefan, Ilinca, Cioloca, Sava, Homorozan. Rezerve: Barzog, Dragoș, S. Gheorghe, Novac, Țandea, C. Avram.

cricau-sugag

Decebal Cricău: Florea, Fărăgău, Prața, Berchi, Petrașcu, Petrușel, Iacșa, R. Cristea, Bradu, Culda, Stanciu. Rezerve: Negru, Bunea, Nicola.

Hidro Șugag: Morariu – Posteiu, Pop, Păduraru, Gavriluță, Lazăr, Cristurean, Stoica, Domșa, Morea, Goangă. Rezerve: Titianu, Trăscăian, Gagea, Mirca, Puia, Diaconu, Sufana.

navobi-del dodo

Navobi Alba Iulia: Novăcean – Chira, Stanciu, Jina, A. Rațiu, D. Rațiu, Drăgan, Truță, Dumitru, Legian, Scrob. Rezerve: Miclea, Groza, Giurcă, Hada.

Del Dodo Alba Iulia: Goarnă – Cârjan, Corbean, L. Zidaru, Țili, Gigoi, G. Zidaru, Bucureșteanu, V. Zidau, Kristof, D. Zidaru. Rezerve: Voicu.

micesti-rahau

AFC Micești: Conțiu – Drâmbărean, Mocoiu, Benchea, D. Popa, Aldea, Baciu, I. Herepean, M. Popa, Moldovan, Vozar. Rezerve: Vârtei, Berchi, Gavrilov, Brândușe, Topârcean, Scrobotă, Horvat.

Viitorul Răhău: Abrudean – Bodea, D. Popa, Secașiu, David, Fulea, V. Spătariu, Mihaiu, Vlad, A. Spătariu, Precupescu. Rezerve: B. Fulea, Ștefan, Dănilă, Lupu, D. Precupescu, Vonica, Cata.

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.