vointa-stremt-sportul-petresti-cupa-romaniei3Luptă strânsă în prima serie a Ligii a 5-a, liderul Voința Stremț cedând în penultima etapă a turului la Galda, campionatul devenind tot mai interesant. În Seria a 2-a, Arieșul Apuseni Baia de Arieș a bifat a 10-a victorie consecutivă și a devenit de mult campioană de toamnă, însă în ultima etapă va avea parte de un derby, cu ocupanta locului secund, CS Ocna Mureș II. Cuprirom Abrud a pierdut primele puncte în actualul sezon, dar echipa lui Costică Moldovan va ierna pe prima treaptă a ierarhiei. Iată rezultatele, clasamentul, marcatorii și echipele di ncea de a 10-a etapă.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

SERIA I

  • Tineretul Șona – Viitorul Sântimbru II 6-0. Au marcat: B. Erșek (7, 49, 76), Roșca (37, 88), B. Folea (65).

Tineretul Șona sona

Viitorul Sântimbru santimbru-2

  • AS Nicolae Linca Cergău – Voința Beldiu 1-2. Au marcat: Voina (17) / D. Costea (59, 66).

AS Nicolae Linca Cergău cergau

Voința Beldiu beldiu

  • AS Pănade – Spicul Bucerdea 1-2. Au marcat: Mureșan (90+2) / Oțel (17), Pușcă (21).

AS Pănade as-panade

Spicul Bucerdea bucerdea

  • Viitorul Biia – AS Crăciunelu de Jos 2-0. Au marcat: Poșa (41), Boroș (88).

Viitorul Biia biia

AS Crăciunelu de Jos craciunelu

  • Dacia Mihalț – Avântul Sâncel 6-3. Fără raport!
  • Industria Galda de Jos II – Voința Stremț 2-0. Fără raport!

s1

SERIA a II-a

  • Sportul Livezile – Viitorul Vama Seacă 4-3. Au marcat: Marcu (6), Mif (42), Andone (57), A. Oniga (83) / Hari (37, 60), Bucureștean (67).

Sportul Livezile livezile

Viitorul Vama Seacă vama

  • Progresul Fărău – ACS Băgău 0-3. Au marcat: Văcariu (12), Toma (40, 46).

Progresul Fărău farau

ACS Băgău bagau

  • FC Lopadea Nouă – Mureșul Gâmbaș 2-2. Au marcat: Szabo (16), Turzai (73) / Varro (24), Szekely (45+2).

FC Lopadea Nouă lopada

Mureșul Gâmbaș gambas

  • Viitorul Unirea – CS Ocna Mureș 0-5. Au marcat: Lupean (19), Vintilă (25), M. Cociș (41), Dandoș (49), Haiduc (80).

Viitorul Unirea unirea

CS Ocna Mureș ocna-2

  • Inter Unirea – Național Rădești 3-4. Au marcat: Cimpoeșu (70, 82), Periat (79) / Vass (20, 26), Bârsan (34), Borșan (80).

Inter Unirea inter

Național Rădești radesti

  • Arieșul Apuseni Baia de Arieș – Metalu Aiud 2-0. Fără raport!

s2

SERIA a III-a

  • Cuprirom Abrud – Performanța Ighiu II 2-2. Au marcat: Nemeș (36, 66) / Dumitru (58, 80)

Cuprirom Abrud abrud

Performanța Ighiu ighiu-2

  • CS Zlatna – Viitorul Răhău 3-1. Au marcat: Mărginean (10, 36), Cristea (60) / Buligă (42).

CS Zlatna zlatna

Viitorul Răhău rahau

  • Sportul Sebeș – Navobi Alba Iulia 1-3. Fără raport!
  • AFC Pianu – FC Micești 4-2. Fără raport!
  • Mureșul Vințu de Jos – Euro Șpring 1-0. Fără raport!

s3

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.