cs-zlatna-cuprirom-abrud94Tocmai s-a încheiat cea de a 9-a etapă din Liga a 5-a, meciurile având probleme de disputare din cauza condițiilor meteo nefavorabile, însă partidele s-a udesfpșurat în cele din urmă cu excepția duelului dintre Euro Șpring și CS Zlatna. Voința Stremț s-a desprins în S1 și merge cot la cot cu Arieșul Apuseni Baia de Arieș și Curprirom Abrud spre Liga a 4-a. Iată rezultatele, echipele și marcatorii etapei a 9-a din Liga a 5-a:

SERIA I

  • Voința Beldiu – Tineretul Șona 3-2. Au marcat: Dan Costea (38, 63), A. Mihălțan (87) / Sabău (25, 76)
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Voința Beldiu beldiu

Tineretul Șona sona

  • Viitorul Sântimbru II – Viitorul Biia 1-7. Au marcat: C. Popa (66) / Boroș (12, 22), Groza (24), Grama (28), Rusz (34, 39, 74)

Viitorul Sântimbru II santimbru-ii

Viitorul Biia biia

  • Voința Stremț – Avântul Sâncel 5-0. Au marcat: Rancea (2, 28, 32, 44), I. Crețiu (12)

Voința Stremț stremt

Avântul Sâncel sancel

  • Spicul Bucerdea – Dacia Mihalț 1-3. Au marcat: Beldean (3) / N. Mîrza (16, 90+2), F. Irimie (19)

Spicul Bucerdea bucerdea

Dacia Mihalț mihalt

  • Industria Galda de Jos II – AS Nicolae Linca Cergău 5-2. Au marcat: A. Cioară (12, 16, 35), D. Chirilă (26), Ioica (46) / Hașegan (36), Tompi (71)

Industria Galda de Jos II galda-ii

AS Nicolae Linca Cergău cergau

  • AS Crăciunelu de Jos – AS Pănade 3-2. Au marcat: Coman (11, 71), Sas (37) / V. Tulea (23), A. Tulea (26)

AS Crăciunelu de Jos craciunelu

AS Pănade panade

s1

SERIA a II-a

  • CS Ocna Mureș – FC Lopadea Nouă 5-1. Au marcat: M. Cociș (31, 63), Haiduc (55, 75), Zăhan (73) / Roștaș (42 – autogol)

CS Ocna Mureș ocna-ii

FC Lopadea Nouă lopadea

  • ACS Băgău – Viitorul Vama Seacă 3-0. Au marcat: Balasz (35), Văcariu (60), Crișan (70)

ACS Băgău bagau

Viitorul Vama Seacă vama

  • Progresul Fărău – Arieșul Apuseni Baia de Arieș 0-3. Meciul nu s-a disputat din cauză că echipa gazdă nu a putut să asigure asistența medicală!
  • Mureșul Gâmbaș – Inter Unirea 5-0. Fără raport!
  • Metalu Aiud – Viitorul Unirea 5-0. Fără raport!
  • Național Rădești – Sportul Livezile 2-2. Fără raport!

s2

SERIA a III-a

  • Limbenii Limba – Cuprirom Abrud 1-5. Au marcat: Hațtegan (68) / Moldovan (20 – autogol), Micu (26, 84), Mucea (42, 71)

Limbenii Limba limba

Cuprirom Abrud abrud

  • Performanța Ighiu II – Mureșul Vințu de Jos 3-0. Au marcat: Toma (12), Barbu (54), Circov (70)

Performanța Ighiu II ighiu-ii

Mureșul Vințu de Jos vintu

  • Viitorul Răhău – Sportul Sebeș 4-4. Fără raport!
  • FC Micești – Navobi Alba Iulia 3-2. Fără raport!
  • Euro Șpring – CS Zlatna se dispută joi, de la ora 14.45!

s3

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.