performanta-ighiu-acs-poli-timisoara-ii37Cea de-a doua conjudețeană care își dispută meciul astăzi, este Performanța Ighiu. Aceștia au întâlnit în deplasarea de la Rovinari, pe satelitul celor de la Pandurii Târgu Jiu. Ighienii veniți după un succes categoric în etapa trecuta, n-au reușit și de această dată să smulgă cele trei puncte puse în joc. Partida s-a încheiat cu scorul de 4-0 pentru gazdele întâlnirii de astăzi.

Meciul a început în nota de dominare a echipei gazde și a fost tranșat încă din prima repriză, când cei de la Pandurii II au punctat surprinzător, de patru ori până la pauză. Tabela a arătat un neverosimil 4-0 la pauză. Au marcat pentru gazde în minutul 10 Trifu, apoi în minutele 11 și 42 Hriștei, pentru ca în minutul 44 Pîrcălab să înscrie pentru 4-0. Romică David îi putea aduce pe ighieni în joc, dacă penalty-ul avut în minutul 13 era transformat în gol.

După pauză însă lucrurile nu s-au schimbat în sensul dorit de ighieni. Gazdele s-au mulțumit cu avantajul consistent de pe tabelă și nu au mai avut inițiativa, iar oaspeții au dominat a doua parte, însă fară rezultat pe tabela de marcaj.