fc-transalpina-sugag-surianu-sebes36Astăzi la Șugag s-a jucat meciul restanță din etapa a 11-a. Aici, cei de la Transalpina, echipa locală, i-au întâlnit pe omologii lor de la Inter Ciugud. După acest meci se va trage cortina peste fotbalul din județul Alba, care va intra într-o binemeritată vacanță. Deși cu statut de echipă redutabilă pe propriu teren, Transalpina Șugag n-a reușit să caștige întâlnirea de astăzi cu Inter Ciugud. Cu acest rezultat Transalpina a scăpat ocazia de a trece pe locul al doilea, în timp ce interiștii au urcat pe locul al patrulea și sunt fără înfrângere în ultimele șase jocuri.

Cei care au asistat la meciul dintre Transalpina Șugag și Inter Ciugud nu au avut ce regreta. Partida a început sub semnul echilibrului în prima jumătate de oră, după care, gazdele au accentuat presiunea și au reușit să deschidă scorul prin Domșa,care a transformat cu siguranță o lovitură de la 11 metri. Trei minute mai târziu Șugagul se desprinde la 2-0 prin reușita lui Osogo. În minutul 43, oaspeții au ratat pe moment ocazia de a reveni în joc. Nelu Gherman a irosit un penalty. La pauză s-a intrat la cabine cu 2-0 pentru gazde.

În cea de-a doua repriză lucrurile au luat un altfel de întorsătură și în minutul 48, Gherman și-a răscumpărăt ocazia de la penalty și a înscris pentru 2-1. Avea să se facă 2-2, în minutul 63, când Coman a adus egalarea pentru oaspeți. Până la final s-a mai ratat și de o parte și de cealaltă, însă tabela a rămas înghețată.