fc-transalpina-sugag-energia-sasciori39Meciul care s-a desfășurat în această după amiază la Săsciori, le-a pus față în față pe Energia, echipa localnică și pe ceferiștii de la Teiuș. Meciul a contat pentru etapa a zecea a Ligii a IV-a și a fost condus de o brigadă de arbitrii albaiuliană, formată din Aron Corneliu la centru, ajutat la cele două linii de Uleșan Robert și de Gligor Sergiu. Cunoscută drept o echipă redutabilă pe teren propriu Energia n-a reușit să câștige. Rapid CFR Teiuș s-a impus cu 1-0.

Partida a debutat cu foarte multă prudență din partea ambelor formații. Totuși cei care deschis scorul au fost oaspeții. Florea a înscris pentru 1-0 în minutul 27. Acest rezultat s-a consemnat și la pauza meciului.
Miza celor trei puncte, le-a făcut pe ambele echipe să devină și mai prudente, astfel că nu s-a mai consemnat nimic până la finalul partidei. Ceferiștii câștigă și acumulează nouă puncte în clasament. Ei urcă două locuri,de pe 13 pe 11. După acest rezultat, săsciorenii pică o poziție în ierarhia Ligii a patra, respectiv pe 12.

Antrenor: Lupean Ioan

Meciul următor Energia Săsciori îl va disputa la Lunca Mureșului,cu Fortuna, iar Rapid CFR Teiuș va juca acasă cu Dalia Sport Daia Română.