fortuna-lunca-muresului-sportul-petresti60Alte două întâlniri din ultima etapă, au fost programate la Lunca Mureșului și la Valea Lungă. Acolo, Fortuna a întâlnit pe Inter Ciugud, iar Gaz Metan pe Dalia Sport Daia Română. Aflată într-o evidentă foame de puncte, Fortuna n-a reușit să câștige nici astăzi în partida cu Ciugudul. La Valea Lungă, Gazul n-a reușit nici în al doisprezecelea ceas să strângă punct sau puncte, fiind învinși de Dalia Sport cu scorul de de 4-2.

Fortuna Lunca Mureșului – Inter Ciugud 0-2.

Meciul de astăzi de la Lunca Mureșului s-a desfășurat, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, pe un teren mocirlos. Lupta surdă s-a dat până la final. La pauză s-a intrat la cabine cu 0-0.

După pauză, oaspeții, mult mai instistenți, au deschis scorul în minutul 65. Coman a fost autorul primului gol. Câteva minute mai târziu, ciugudenii s-au desprins pe tabelă prin golul lui Oprișan. Meciul s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru Inter Ciugud.

Oprișan

Rezerve: 70. Bicheși, 18. Rațiu D., 18. Rațiu A. 10. Oană, 22. Bran G., 4. Bran S. 8. Lupșan
Antrenor: Bicheși Adrian

Gaz Metan Valea Lungă – Dalia Sport Daia Română 2-4

La Valea Lungă, Dalia s-a impus cu scorul de 4-2 și astfel gazdele n-au reușit să adune puncte în acest tur de campionat și pare condamnată sigură la retrogradare. Dalia Sport va ierna pe un loc calduț și cu o zestre de 17 puncte.
Meciul a avut două reprize diametral opuse ca și desfășurare. Dalia și-a făcut partida ușoară încă din prima repriză, când a marcat de patru ori. Vlad Constantin a deschis scorul în minutul 13, pentru ca apoi Deaconu să realizeze dubla, în minutele 19 și 21. Avea să fie 4-0 în minutul 34, prin reușita lui Mihălțan.
După pauză, la adăpostul rezultatului din prima repriză, Dalia Sport a luat piciorul de pe ”accelerație”, lucru care a permis gazdelor să înscrie două goluri. Primul dintr-un penalty, în minutul 66, prin Lața, iar al doilea în minutul 88 prin Suciu N. Meciul s-a terminat cu scorul de 4-2 în favoarea dăienilor.