inter-ciugud-cil-blaj7Al doilea meci al zilei de duminică, ca oră de disputare, s-a jucat la Blaj. Aici, în ultima etapă a turului de campionat, CIL-ul, formația locală, a întâlnit pe Viitorul Sântimbru. Fără doar și poate, ambele formații și-au propus obiective îndrăznețe pentru acest sezon, astfel că punctele puse astăzi în joc au fost la fel de importante. Mai motivați gazdele au reușit să se impună cu scorul de 2-0.

Meciul a început în nota de dominare a echipei gazde, care a ratat câteva oportunități de a înscrie. Presiunea constantă la poarta lui Barna a fost încununată de o lovitură, în minutul 42 de o lovitură de la 11 metri. Din păcate pentru gazdele de la CIL și spre fericirea oaspeților, Mănășturean a rarat. Astfel că la pauză s-a intrat cu tabela înghețată.

După pauză, gazdele au accentuat presiunea, iar Comănici a spart gheața în minutul 78. Meciul a fost închis definitiv de gazde în minutul 89, atunci Ioo a înscris pentru 2-0. Victorie mare pentru blăjeni, în timp ce sântimbrenii par că nu se regăsesc în acest tur de campionat.