rapid-cfr-teius-viitorul-santimbru36”Balul” ultimei etape a turului Ligii a IV-a, a fost început de meciul de la Teiuș, care le-a opus pe Rapid CFR, echipa locală și Transalpina Șugag. Partida a avut o evoluție interesantă, iar în majoritatea timpului a fost echilibrată. Partida s-a încheiat cu un surprinzător 1-1.

Până la pauză n-a reușit nimeni să spargă gheața, chiar dacă ocaziile de poartă n-au lipsit. Imprecizia a făcut ca scorul să ramână alb.

După pauză oaspeții și-au adus aminte că sunt pe poziția secundă și au deschis scorul prin Cristurean în minutul 58. Încercarea Șugagului de a se desprinde decisiv pe tabelă, a fost zădărnicită de o apărare bine organizată a gazdelor. Mai mult de atât, ”ceferiștii”  au reușit să egaleze prin Cristea, în minutul 72. Până la finalul partidei nu s-a mai întâmplat nimic de consemnat.