_DSC0526Duminica Floriilor a programat dueluri interesante în cele 3 serii ale Ligii a 5-a, și bineînțeles, rezultatele surpriză nu au întârziat să apară. Liderul din Seria I, Industria Galda de Jos a reușit doar o remiză în etapa a 17-a, însă urmăritaorea sa, Voința Stremț a cedat categoric la Cergău, iar promovarea pare să fie de parte satelitului formației din Liga a 3-a. Sportul Livezile își continuă parcursul fără greșeală și își menține avansul de 3 puncte față de Lunca, iar Petreștiul este cu un pas în Liga a 4-a. 

NOTĂ! Partida dintre Viitorul Biia și Dacia Mihalț s-a terminat cu scorul de 6-2 în favoarea gazdelor, însă nu am primit informațiile necesare promovării acestui duel, iar Șoimii Ciumbrud – ACS Băgău nu s-a disputat, gazdele anunțând cu puțin timp înainte de începerea jocului că nu pot găzdui partida.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Vezi mai jos rezultatele și marcatorii ultimei runde din cele trei serii:

SERIA I

santimbru-craciunelu

Viitorul Sântimbru: Iacșa – Bogdan, E. Hălălae, Ganga, Dumbra, M. Cristea, Ad. Seliuc, Meteșan, G. Grișan, Bocoș, Benea. Rezerve: Oniciu, Vasiu.

AS Crăciunelul de Jos: Coman – Plăcintaru, A. Ioica, Zudor, Poanta, Sas, Boldea, Popa, Tompi, Roșa, I. Bogdan. Rezerve: Ciortea, Oniga, C. Coman, Covaci, Mărginean, Lazăr, Câmpean.

cergau-stremt

Nicolae Linca Cergău: Cristea – Popa, Szabo, Micu, Dancu, Hasegan, Vlad, Mihu, Szoloși, Voina, Mărginean. Rezerve: Răcuci, Spătăcean, Tompi, Pinca, Bozoșan.

Voința Stremț: Weber – Cetean, Dîscă, Șerbu, Moldovan, Antal, Vlad, Hazi, Epure, Rancea, Beldean. Rezerve: Goloșie, Crișan, Fufezan, Tonevici, Rus, C. Cetean, C. Rus.

panade-sancel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AS Pănade:  Brad – Cristea, Grancea, Brașovean Scoarță, Irimieș, Câmpean, Rusz, Cadar, Koncz, Poșa. Rezerve: Zereș.

Avântul Sâncel: Szasz – Anișoară, Balos, Ioica, Mureșan, Pojar, Beniamin, Someșan, Cipariu, Pănăzan, A. Tulea.

 

sona-galda

Tineretul Șona: A. Erșek, C. Folea, Poșa, Ciulea, Frățilă, B. Erșek, Tulea, Dulău, Căpâlnean, Sabău, Roșca. Rezerve: Petric, B. Folea, Bogdan, Boer, Vereș

Industria Galda de Jos II: Laslo – Nicoară, C. Ivașcu, Voica, Oprița, F. Crețiu, I. Crețiu, David, C. Vonya, Sîrbu, Cioară. Rezerve: A. Vonya, Cotișel, Cămărășan, Mărginean.

SERIA a II-a

lopadea-radesti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FC Lopadea Nouă: Orian – Mucsi, Turzai, Katona, Molnar, Boros, Tordai, Kiss, Z. Boroș, I. Tordai, Aloman. Rezerve: Szabo, Man, Suciu, Marian, Koble, Ianko, F. Molnar.

Național Rădești: Ilie – Hîrceagă, Ton, Bleza, Moga, Borsan, Bîrsan, Guia, Iorga, Marc, Bucur. Rezerve: T. Ciucur, D. Ciucur, Oargă.

vama-livezile

Viitorul Vama Seacă: Buciumaș – Roșian, Rad, Coman, A. Podar, D. Podar, Bălțat, Cucereanu, Hari, Luca, Nicolescu. Rezerve: Râșniță, Radu, Mircea, Oltean.

Sportul Livezile: Bucur – Costan, Hirsch, Sas, Oniga, Moga, Olar, R. Man, Mif, D. Man, Stancu-Dănciulescu. Rezerve: R. Costan, Boc, Gligor, Ranca, Marcu.

razboieni-gambas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AS Războieni Cetate: Anton – Miclea, Damian, Rostaș, Lorinczi, Gal, Coroiu, Brînzeiu, Lacău, Haiduc, Cociș. Rezerve: Herchi, Băginean, Țigorean.

Mureșul Gâmbaș: Chirilă – P. Szekely, Salcă, G. Szekely, Alba, Aloman, Lazea, Creț, Crișan, Negrea, I. Helerea. Rezerve: Gâlea, Mărginean, Farago, Oltean.

inter-viitorul

Inter Unirea: Poiană – Lăcătuș, Hoca, Popa, Cimpoeru, Dandoș, Simon, Chirilă, Pereat, Cristea, Rostaș. Rezerve: Cismaș, Helerea, anislav, Zoltan, Balea, Copândean.

Viitorul Unirea: Szekely – Bulgăr, Tărtăreanu, Tătar, Onișor, P. Popa, Andrea, Arinar, Toth, C. Popa, Botei. Rezerve: Vincze, Șerban, Hiriza, Adam.

farau-lunca

Progresul Fărău: Crețar – Chirilă, Chiorcea, Stoia, Vintilă, Szekely, Milic, Crișan, Hârceagă, Asan, Suciu. Rezerve: S. Hârceagă, Moese, Sulyok, Muntean, Indrei, R. Damian.

Fortuna Lunca Mureșului: Farcaș  – Stoica, Iakab, Zoltan, Georgiu, Păcurar, Moldovan, Divricean, Bubău, Huszar, C. Popa. Rezerve: Colcer, Taar, R. Stoica, Trif, Hada, L. Popa.

SERIA a III-a

sugag-cut

Hidromecanica Șugag: Morariu – Pop, Puia, Cutean, Lăcătuș, Domșa, Morea, Stoica, Neag, Goangă, Trăscăian. Rezerve: Titianu, Posteiu, Șufană, Gavriluță, Cristurean, Lazăr, Mirca.

Independența Cut: Ciobanu – Selagea, Cotârlea, Cerghedean, Lungar, Buligă, Ghihaiu, Albu, Neamțu, Mihăică, Faur. Rezerve: Mateiu, Ghenescu, Vlad, Galață, Hârjoc, Petru, Mărginean.

limba-rahau

Limenii Limba: Bența, Florea, Pleșa, Baciu, Moldovan, Iosif, Barbu, Bucur, Nicula, Stoia, Hațegan. Rezerve: Covali, Ghenescu, David, Iacob, Rusu, Negru, Groza.

Viitorul Răhău: Abrudean – Dancea, Bodea, Secașiu, N. David, P. Mihaiu, Precup, Spătariu, Vlad, Precupescu. Rezerve: Căta – D. Popa, A. Popa, Petrescu, Lupu, Vonica, Fulea.

navobi-petresti

Navobi Alba Iulia: Novăcean – Rațiu, Giurcă, Stanciu, Jina, A. Rațiu, Chira, Scrob, Miclea, L. Legian, P. Truță. Rezerve: Drăgan, Paștiu, Manoilă, Hada, A. Dumitru.

Sportul Petrești: Barzog, N. Albu, S. Gheorghe, H. Marian, R. Dan, Al. Andreiu, G. Ilinca, P. Ștefan, D. Bucin, B. Sava, Homorozan. Rezerve: Cl. Bucin, Ciooca, M. Noac, Țandea, Suci, C. Avram.

micesti-cricau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FC Micești: Vârtei – Moldovan, A. Herepean, Pușcaș, I. Herepean, Aldea, Baciu, Benchia, M. Popa, Gavrilov, Vozar. Rezerve: Scrobotă, Horvat, Topârcean, Berchi, Drăgoiu.

Decebal Cricău: Florea – Stanciu, Iacșa, Moldovan, Cristea, Petrescu, Berchi, Prața, Fărăgău, Nicola, Culda. Rezerve: Negru.

beldiu-del dodo

Voința Beldiu: Mărcuș – F. Mărginean, A. Mihălțan, I. Mihălțan, Păcurar, Todor, Popa, Radu, Florea, Marian, Lazăr. Rezerve: Cioboată, Coroian, Zoltan, Boancă.

Del Dodo Alba Iulia: Borca – Goarnă, Corbean, V. Zidaru, D. Zidaru, Țili, Toropu, Kristof, Târnăvean, Rusu, Voicu. Rezerve: Iosa, Moldovan.

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.