img_6463Disputat sâmbătă,la Oradea, meciul din runda a 4-a,cu LPS Bihor, nu a fost unul cu noroc pentru juniorii sub 17 ani, ai Unirii Alba Iulia, prezenți în Liga Elitelor. La capătul celor 80 de minute aceștia au fost nevoiți să accepte faptul că au pierdut și să strângă mâna învingătorilor, meciul terminându-se cu un sec 4-0 pentru gazde. La pauză scorul a fost 2-0 pentru LPS Bihor.

Această diferență categorică de scor se datorează, evident, mai multor factori,iar unul foarte important a fost eliminarea,în minutul 45, al fundașului central, Zsigmund,pentru cumul de cartonașe galbene.

Goluri luate pe fondul unor greșeli personale

A fost un joc bun al gazdelor, dar golurile au fost marcate pe fondul unor greșeli personale ale fundașilor noștri.Echipa a acuzat o stare de oboseală care a influențat jocul echipei noastre pe întreg parcursul meciului. Am avut și două ocazii mari, din șase metri,prin Adam Adrian pe care nu am reușit să le fructificăm, a declarat Adrian Lopăzan,antrenorul Unirii Alba Iulia.

Adam
Rezerve: 18. Bârdea, 16. Bancu, 5. Bota, 9. Narița, 17.Necreală, 4. Pascu, 2. Contz
Antrenor principal: Lopăzan Adrian
Antrenor secund:Sicoe Robert

Pentru elitele Unirii Alba Iulia urmează un joc acasă, sâmbătă aceasta, de la orele 14, când pe Cetate II vor poposi,ca adversari, cei de la LPS Satu Mare,echipă care pană acum n-au reușit să obtină nici un punct. Formația noastră se află, după patru etape disputate, pe poziția a 10-a cu trei puncte acumulate.