LIVE-TEXT: Metalurgistul Cugir – CS Oșorhei, 3-1!
       Cu începere de la ora 15.00, Metalurgistul Cugir va primi vizita formației CS Oșorhei, în cea de a 3-a etapă a returului Ligii a 3-a, Seria a 5-a. Cu un parcurs de invidiat, 7 succese (din care 4 consecutive) și un egal, echipa lui Călin Moldovan vizează toate punctele puse în joc astăzi, pentru a rămâne pe podium, deși întâlnirea nu se anunță una facilă.

Cu tot lotul valid, Călin Moldovan a pregătit duelul pentru o victorie, care ar fi a 4-a în retur și a 5-a consecutivă.

Rezerve:

12.Vlase, 23.Tatar, 9.Codrea, 17. Udrea, 14. R.Adrian, 19.Marinoiu, 11.Iovanescu

1
0'
A inceput partida pe Arena Cugir! Gazdele au avut lovitura de start!
0'
A inceput repriza secunda!
4'
Corner pentru CS Osorhei
5'
Sauca centreaza de pe partea stanga, dar fara a pune mari probleme oaspetilor, Mintas reusind sa respinga
7'
Corner CS Osorhei
10'
Cioban trimite o centrare periculoasa in fata porti pentru Stoianof, portarul oaspetilor retine in siguranta
18'
Corner Metalurgistul Cugir
19'
19'
Corner Metalurgistul Cugir! Al treilea corner pentru gazde!
20'
24'
29'
30'
Lovitura libera de la 18 metri executata de Lucian Itu, Hava respinge de sub bara
32'
Al noulea corner al partidei, al saptelea pentru gazde!
35'
39'
45'
Pauza pe Arena Cugir!
47'
Al 10-lea corner al gazdelor!
48'
Goool Bercea deschide scorul pe Arena Cugir, dupa o actiune pe partea stanga a lui Gergely , care centreaza in fata portii de unde Bercea trimite in poarta lui Ciubotaru!
49'
Gooool Stoianof !!!!! Sauca centrare de pe partea stanga in careul mic de unde Stoianof reia pe langa portarul oaspetilor Hava!
55'
Mintas primeste cartonsaul galben dupa un fault asupra lui Stoianof!
66'
67'
GOOOOOLLL Metalurgistul Cugir! Stoianof marcheaza cu capul dupa cornerul executat foarte bine de Suteu
69'
Suteu trage din 16 metri respins cu dificultate de catre Hava!
70'
72'
Iese Bercea si intra Razvan Pop
76'
Iese Lorincz si intra Moskola!
77'
Taban primeste cartonasul galben dupa o simulare in careul advers!
79'
Stoianof din 15 metri putin peste poarta echipei vizitatoare!
80'
83'
83'
Taban trimite din 2 metri putin pe langa dupa o centrare a lui Bold!
84'
Iese Suteu si intra Tatar
86'
GOOOOLLLL Sauca mojareaza scorul pe Arena Cugir, dupa un sut de la 12 metri.
88'
Iese Stoianof si intra Iovanescu!
89'
89'
Maftei trimite in stalpul din stanga al porti lui Hava dupa centrarea din corner!