Industria Galda a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu pe CSM Şcolar Reşiţa, în ultima etapă a Ligii a III-a de fotbal, salvându-se de la retrogradare.

Găldenii s-au impus cu 1-0 (0-0) prin golul marcat de Dani Lupşan în minutul 81.

În minutul 73 Săndescu (Reşiţa) a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

Industria Galda a încheiat campionatul pe locul 10 după ce a luptat până în ultimul minut al întrecerii din eşalonul terţ pentru evitarea retrogradării.

Un superb curcubeu a putut fi văzut la finalul partidei la Galda de Jos.
După meci antrenorul Paul Ciucă a mulţumit tuturor celor care au contribuit la împlinirea acestui deziderat. (AUDIO mai jos)

Industria Galda (antrenor Paul Ciucă): Căt. Suciu – S. Fulea (69 Al. Costea), Haiduc, Cioplântă, Puha, Frențiu, D. Lupșan, Circov (89 D. Sîrbu), Adam, Cioară (79 G. Scheau), S. Mureșan (60 Baghiu): Pe bancă: Iancău, D. Stoia, A. Crăciun.

CSM Şcolar Reşiţa (antrenor Leo Doană): Toader – Săndescu, Vlădia (82 Rimovecz), Bactăr (56 Mierlici), Banac, Bagherea, Musteța, D. Toma, D. Ene (81 Lolea), Velcotă, Săulescu (74 Dalea). Pe bancă: Badea, Găman.

Accesând link-ul inserat mai jos puteţi urmări înregistrarea partidei Industria Galda – CSM Şcolar Reşiţa: