Industria Galda a pierdut meciul cu FC Hermannstadt, 1-3, din turul patru al Cupei României.

A fost al patrulea joc consecutiv pentru trupa lui Paul Ciucă fără victorie, sibienii respectându-și, totuși, statutul de favoriți.

Liderul ligii secunde a condus cu 2-0 până la pauză, după golurile lui Necșulescu și Dan Roman, Costea reducând din diferență imediat după reluarea meciului.

Mureșan a ratat șansa de a trimite partida în prelungiri, iar finalul le-a aparținut sibienilor, Lupu stabilind scorul final. Sibienii se pregătesc, acum, pentru un duel cu o echipă de Liga I în șaisprezecimi, iar găldenii vor juca la Comuna Recea, în etapa a șaptea a Ligii a III-a.

Mai jos puteți vedea înregistrarea meciului de la Galda.