Industria Galda a remizat, 0-0, pe teren propriu, cu Sănătatea Cluj, în etapa a noua a Ligii a III-a de fotbal.

Găldenii au obţinut primul punct pe teren propriu din acest sezon.

După ce în prima repriză oaspeţii au fost mai aproape de gol, Industria putea da lovitura de final, Alecu Cioară trimiţând în minutul 87 mingea în stâlpul din dreapta portarului Lăzăreanu.

Sănătatea Cluj a terminat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ţîrlea, pentru cumul de cartonaşe galbene, survenită în minutul 85.

Industria Galda (antrenor Paul Ciucă): Căt. Suciu – Frențiu, Haiduc, Cioplântă, Puha, Truță, D. Lupșan (cpt.), Goronea (P. Muntean), Adam (Cunțan), Cioară, S. Mureșan. Pe bancă:  Lepădat, Baghiu, Circov, Petruse, Schiau.

Sănătatea Cluj (antrenori Csaba Kis şi Dan Matei): Lăzăreanu (cpt.) – Cr. Paul, Szoloși, Mic, Țîrlea, Mar (Isac), B. Cristea (Lupu), Ciupe, Creț, D. Roman, Ceaca (Tilincă). Pe bancă: G. Dragomir, Gașpar. Bucur, Neamț.

Accesând link-ul de mai jos puteţi urmări înregistrarea integrală a partidei de pe “Galda Arena”: