FC Unirea Alba Iulia a pierdut, vineri, meciul din deplasare, de pe stadionul “Măgura” din Cisnădie, cu nou-promovata Viitorul Şelimbăr din prima etapă a Ligii a III-a.

Gazdele s-au impus cu 2-1 (2-1). Au marcat: Neacşa (16, 37), respectiv Al. Giurgiu (40).

Viitorul Şelimbăr (antrenor Ioan Luca): Băilă – Musea, Hodea, Natea, D. Groza, Chindriș, Morariu, Stanciu, Curtean, Neacșa, Fotescu (cpt.) (Matenciuc, Topor, Best, Giura, Câmpean, Cîrstean, Doda)

FC Unirea Alba Iulia (antrenor principal Mihai Manea): Angeru – Guț, I. Neag, Mardare, Al. Giurgiu, Frăsineanu, Selagea, Petresc, Tat, Fetița, Mateș (Sporea, A. David, F. Morar, Zsigmond, Matei, Bârdea, Mazilu)

“Am pierdut meciul în prima repriză”, a declarat antrenorul Mihai Manea (AUDIO mai jos)

Mai jos aveţi înregistrarea integrală a meciului de la Cisnădie:

Viitorul Selimbar – FC Unirea Alba Iulia: Debutam in liga a 3-a pentru Viitorul Selimbar!

Publicată de AbSport.ro pe Vineri, 23 august 2019

Viitorul Selimbar – FC Unirea Alba Iulia: La pauza, Viitorul Selimbar, conduce cu 2-1 pe FC Unirea Alba Iulia