Metalurgistul Cugir debutează „acasă” în primul meci oficial din 2017. Echipa antrenată de Călin Moldovan va întâlni Avântul Reghin, grupare ce s-a impus în meciul tur cu scorul de 1-0.

Fiind primul meci din această primăvară, Metalurgistul nu ia în calcul altă variantă decât cea a victoriei.

0
0'
A inceput partida! La acest meci disputat pe Arena Cugir asista circa 300 de spectatori! Vremea: buna pentru fotbal!
4'
Corner Avantul Reghin
12'
Ocazie periculoasa Metalurgistul! Suteu reia peste din fata portii!
24'
Cioban trimite o centrare din banda dreapta, iar Stoianof reia de la 11 m din vole, mingea fiind respinsa de portarul oaspetilor
28'
Taban trimite din 8 metri in bara transversala
41'
Taban paseaza in interiorului pentru Suteu, care reia cu capul de la 5 metri in bratele portarului echipei muresene
45'
Pauza pe Arena Cugir! In prima repriza gazdele au controlat jocul, avand o posesie buna a mingi!
46'
A inceput repriza secunda
46'
Lovitura libera de la 20 de metri, minge retinuta in siguranta de Vlase!
52'
Centrare Madalin Popa de pe partea stanga pentru Stoianof care reia din cadere in plasa laterala
55'
Iese Taban si intra Sauca
60'
Stoianof trimite putin peste din cadere
62'
Sut puternic de la 17 m a lui Tudor, mingea trece puti pe langa poarta oaspetilor
66'
Iese Sbarcea si intra Padurariu
72'
Stoianof trimite in stalpul din stanga a portarului advers, dupa un sut de la 22 m
77'
iese Radu Adrian si intra Iovanescu
81'
GOOOOOLLLL!!! 1-0 Metalurgistul! Gol marcat de Iovanescu dupa o pasa venita de la Stoianof, care a reusit sa treaca de 4 jucatori adversi ulterior pasand lui Iovanescu, acesta din urma invingandu-l pe portarul advers cu un sut din interiorul careului!
84'
Itu trimite din lovitura libera putin pe laga stalpul drept al portii adverse
90'
Se arata 4 minute de prelungire!
92'
Iese Stoianof si intra Mihai Udrea!
94'
Final de meci pe Arena Cugir! Gazdele castiga in prima etapa a returului prin golul cugireanului Iovenescu!