Unirea Alba Iulia se deplasează vineri la Giarmata pentru meciul cu Millenium! Echipa antrenată de Adorian Himcinschi vizează un rezultat pozitiv în Banat, locație în care tehnciianul „alb-negrilor” a obținut rezultate notabile în urmă cu un sezon.

Vecine în clasament cele două formații vor să obțină victoria, ,iar în fiecare tabără exista argumentele necesare pentru a spera la trei puncte.

Anagor

Rezerve: 12. Marinca, 19. Artimon, 18. Pricop, 16. Mihălceanu, 9. Trifu, 15. M. Olariu.

D. Lasconi

Rezerve: 1. Petric, 5. Ad. Matei, 8. Onacă, 13. Morar, 4.  M. Oprea, 25. D. Schiau, 18. Lupean.

Antrenor: Adorian Himcinschi

LIGA A III-a, SERIA A V-A
Millenium Giarmata
0
Unirea Alba Iulia
0
0'
Meciul va incepe la ora 15:00
1'
A început partida ! Gazdele au avut lovitura de incepere
3'
Giarmata se află în posesie de momente bune, dar este o posesie sterilă
7'
Ghighilicea a trimis slab cu capul, Catalin suciu retine fara probleme
9'
Gazdele incearca sa-l surprinda pe portarul Unirii cu un sut de la centrul terenului, dar internationalul de juniori retine fara probleme
12'
Soare trage de la aproximativ 25 de metri, dar Catalin Suciu nu are probleme in a retine balonul
13'
Unirea Alba Iulia a beneficiat de o lovitură de la 40 de metri. Selagea șutează pe poartă, Miklos retine
15'
Cartonaș galben pentru Domșa, pentru fault la centrul terenului, dar intrarea a fost dură
22'
Oaspetii arunca multe mingi in adâncime dar cuplul de fundasi centrali de la Unirea Toma-Scrob îndepărtează pericolul mereu
24'
Corner pentru Unirea Alba Iulia! Culda execută respinge defensiva gazdelor
26'
Corner pentru Giarmata! Respinge Goguța
29'
Ghighilicea trage peste poartă de la 30 de metri
32'
Schimbare la Unirea Alba Iulia, iese Lăsconi și intră Adi Matei
39'
Culda execută o lovitură liberă de la 30 de metri, alături de poarta lui Mikloș
41'
Olaru executa un corner și defensiva oaspetilor acorda o noua lovitura de la colt
42'
Corner executat de Ștefănescu și e din nou corner! Presiune la poarta lui Suciu
43'
Un nou corner pentru Giarmata! Defensiva oaspeților a respins și uniriștii irosesc un contraatac
44'
Unirea Alba Iulia solicita o lovitura de la 11 metri, dar centralul partidei nu acorda nimic
45'
Lovitură liberă pentru Unirea Alba Iulia la 35 de metri de poartă. Selagea trage alături
45'
PAUZA la GIARMATA 0-0!
46'
A inceput repriza a II-a
46'
47'
David șutează la poarta lui Miklos, iar acesta retine fara probleme
47'
Selagea vede cartonasul galben
49'
Goguța șutează, Milkos retine
50'
Domșa reia cu capul peste poarta lui Suciu
53'
Ocazie pentru Unirea! Ștef trage, respinge Miklos
60'
Anagor trage din apropierea porții, dar Suciu are un reflex uluitor și acordă corner! MARE OCAZIE
61'
Corner pentru Giarmata, Ștefănescu execută, dar fundașii lui Himcinschi sunt la datorie
63'
Olariu trage peste poartă din interiorul careului!
63'
Selagea aruncă de la margine direct pe poarta lui Miklos, goalkeeper-ul gazdelor a retinut